14 Styczeń 2018

Dwie imprezy dwa osobne miejsca:

Dzieci: Greenford Hall 12.00-16.00
Ruislip Rd, London UB6 9QN

Dorośli (18+): The Clapham Grand 15.00-23.00
21-25 St John’s Hill, London SW11 1TT

Sztab zarejestrowany został przy Polskiej Szkole im Janusza Korczaka na Wembley.

26. Finał WOŚP organizowany jest przez nowy sztab złożony z osób, które działały do tej pory w Luton, Hull i Londynie. Dodatkowo, sztab wziął pod swoje skrzydła debiutujący sztab z Milton Keynes. W kweście uczestniczyć będzie 250 wolontariuszy.

Koordynator 26. Finału WOŚP w Londynie: Anna Ciecierska
Koordynator części dla dzieci: Anna Budzińska
Koordynator części dla dorosłych: Adrian Grycendler

Wydarzenie główne (18+)
14 stycznia 15.00-23.00 – The Grand

Prowadzenie:
Nika Boon i Maciej Orłoś

 Główne gwiazdy wieczoru:
· Vavamuffin
· Paprika Korps

Gość specjalny:
· Renata Przemyk

Ponadto:
· Nika Boon
· Glenn Zen “GlennSkii” Meyer
· Hot For Doom
· Bad Solution
· UNITRA

Wydarzenie dla dzieci – Cyrkowa Akademia Pana Kleksa
14 stycznia 12:00-16:00 – Greenford Hall

Organizatorzy:
Polska Szkoła na Wembley wraz z firmą KIDZ

Jako Pan Kleks – Kamil Lemieszewski
W programie podróże z Panem Kleksem po świecie bańkologii, kleksografii, instrumologii i nie tylko:

· Pokaz gigantycznych baniek mydlanych
· Warsztaty plastyczne
· Warsztaty instrumentów etnicznych – prowadzenie Małe S.I.E
· Pierwsza pomoc
· Wystawa motocykli i klasycznych samochodów
· Występ zespołów folklorystycznych
· Modelowanie balonów
· Malowanie buziek

Dodatkowo:

Wielka parada motocyklowo-samochodowa
14 stycznia 2018

Koordynatorzy:
Motocykle: Rafal Piętka i Motosledziu
Klasyczne samochody: Bartłomiej Pawłowski z organizacji Klasyczna Polonia
Przejazd spod Ace Cafe przez centralny Londyn z przystankiem na wydarzeniu dla dzieci, zakończenie przy klubie The Grand.

Interesujące daty:
9 styczeń 2018 godzina 19.00 – rozdanie puszek i identyfikatorów

POSK 3 piętro sala PUNO – Składanie puszek, SieMa Shop, 250 wolontariuszy odbierze puszki i identyfikatory, wspólne zdjęcie

Imprezy dodatkowe:

MTB Events

5 stycznia – The Belvedere, Klubowy B4 WOŚP
6 stycznia – Klub Orła Białego, Klubowy B4 WOŚP
13 stycznia – Pyza, Klubowy B4 WOŚP

Marcin Dziewięcki

12 stycznia – Mikrus Polish Music Club, karaoke
13 stycznia – Mikrus Polish Music Club, klubowa domówka
14 stycznia –  Mikrus Polish Music Club, family day

Agnieszka Łokaj
13 stycznia – Polski Ośrodek Lewisham, koncert rockowy

Artyści 26. Finału WOŚP w Londynie

Maciej Orłoś – aktor i prezenter, a także ikona zabawnych momentów legendarnego już Teleexpressu poprowadzi tegoroczny finał WOŚP w Londynie! Od niedawna Maciej Orłoś występuje również wśród artystów polskiej sceny estradowej i kabaretowej, a podczas najbliższego Finału pojawi się na scenie z naszymi Londyńskimi artystami. Nie może być lepszej zachęty aby dołączyć do naszej wielkiej finałowej imprezy! Możemy zdecydowanie liczyć na śmieszne anegdoty, dozę dobrego humoru oraz morze pozytywnych wiadomości. W dorobku Macieja Orłosia mieści się udział w szeregu filmów, spektakli, projektów muzycznych (O.S.T.R.) a także twórczość literacka dla najmłodszych. Najbliższe jego sercu pozostają jednak konsekwentnie zawody: dziennikarza i prezentera. Jesteśmy niezmiernie dumni, że poprowadzi naszą Orkiestrę! Serdecznie Zapraszamy!!!

Renata Przemyk – Swój talent muzyczny rozwijała już od najmłodszych lat. Jako nastolatka śpiewała z lokalnymi rockowymi kapelami, co niezaprzeczalnie było początkiem jej przygody z “ciężką muzyką”. Jej potencjał został jednak w pełni doceniony dopiero w trakcie studiów na Uniwersytecie Śląskim. Zainspirowana Niną Hagen oraz Talking Heads, dołączyła do grona niepokornych artystów z zespołem Ya Hozna oraz płytą o tym samym tytule. Chociaż działalność zespołu nie była długa, Renata Przemyk na scenie pozostała przez ponad 20 lat, wydając coraz to nowe albumy. Piosenkarka współpracowała z innymi artystami, takimi jak np. Kayah. Wokalistki wydały wspólną płytę w 2010, zatytułowaną “Panienki z temperamentem”, gdzie śpiewają niezapomniane utwory z repertuaru “Kabaretu Starszych Panów”. Artystka została wielokrotnie doceniona za swój dorobek artystyczny, nie tylko jako wokalistka, ale również kompozytorka muzyki do spektakli teatralnych. Renata Przemyk to dusza niepokorna, zupełnie jak jej muzyka, która łączy w sobie elektryczność rocka, niepokorność punku, czy słodko-gorzką nutę poezji śpiewanej. Słuchając Renaty Przemyk mamy wrażenie, jakby wszystkie uśpione emocje nagle stawały w płomieniach. Nasza WOŚP-owa sala zapłonie pięknymi dźwiękami w jej wykonaniu już 14 stycznia!

Vavamuffin powstało w lutym 2003  roku na warszawskich Siekierkach. Nazwa zespołu to połączenie dwóch słów: jamajskiego „raggamuffin”, które oznacza charakterystyczny styl śpiewania i nawijania oraz nawiązującego do nazwy miasta, z którego wywodzi się grupa, skrótu „Vava”. Vavamuffin ma na swoim koncie kilkaset koncertów, od małych salek klubowych po występy przed ponad stutysięczną publicznością na Przystanku Woodstock. Zespół koncertuje w kraju i za granicą (USA, Etiopia, Włochy, Niemcy, Finlandia, Chorwacja, Słowenia, Węgry, Czechy i Egipt). Do tej pory zespół wydał 5 płyt studyjnych. Ostatni album “ V” ukazał się w 2016 roku. Artyści już po raz kolejny będą wspierać WOŚP!

Paprika Korps jest pierwszym tak często koncertującym poza granicami Polski zespołem z gatunku heavy reggae, który dorobił się określenia The Heavy Reggae Travellers. Obecny skład zespołu to:

Piotr Maślanka – instrumenty klawiszowe, wokal, Marcin Matlak – gitara, wokal, Łukasz Rusinek – gitara, Aleksander Żeliźniak – perkusja, Tomasz Krawczyk – bas, Bartosz Oleś – konsoleta, efekty, Damian Bogusiak – wizualizacje

Artyści wystąpili już w ponad 25. europejskich krajach i do większości z nich zapraszani są regularnie na trasy koncertowe. Formacja z Opola, której początki sięgają 1996 roku, w swojej muzyce łączy elementy reggae, dub i punk rock’a. Wielokrotnie gościli na krajowych scenach Wielkiej Orkiestry, a w tym roku zdecydowali się rozbujać rytmami reggae londyńską polonię.

Nika Boon – kompozytorka i wokalistka. Do grona muzyków współpracujących z Niką Boon na najnowszej płycie „Rebel” należą John Baggott (Massive Attack, Portishead, Robert Plant), Ian Matthews (Kasabian) and Carey Willetts (Athlete). Nika Boon wywodzi się ze sceny alternative rock/grunge. Po wygraniu premierowego programu Szansy na Sukces otrzymała ofertę współpracy z angielską wytwórnią płytową i od lat 90’ zamieszkuje w Londynie. Na początku swojego pobytu w Wielkiej Brytanii pisała i wykonywała muzykę z zespołem Talismantra. Prowadzeni przez managera Prodigy występowali na największych światowych scenach festiwalowych. W roku 2002 nowojorski DJ Roger Sanchez podpisał Nikę do swojej wytwórni Stealth Records, zaczynając współpracę od singla “Alone”. W tym czasie kolaborowała też muzycznie z dj-ami takimi jak: Timo Garcia (Berwick Street Records), Sandy Rivera (Kings of Tomorrow), G-Club, Fingertapp, Eric Kupper, Dario G, Cheshire Catz, oraz Tall Paul. Kolejne albumy Niki “Troublemaker” i “Faces” wydane są w londyńskiej wytwórni Effectiva. W ostatnich latach Nika powróciła do swoich korzeni rockowych, czego dowodem jest jej najnowsza solowa płyta “Rebel” wydana w 2017, również po polsku, przez Polskie Radio. W 2018 roku z Niką Boon będzie współpracował legendarny gitarzysta i producent muzyczny Nile Rodgers (Daft Punk, David Bowie, Duran Duran, Madonna). W tym roku Nika w duecie z Maciejem Orłosiem poprowadzi wieczorny koncert Wielkiej Orkiestry.

Glenn Glennskii Meyer to amerykański wokalista, MC i producent, popularyzujący swoją działalność artystyczną na trzech kontynentach. W Polsce zasłynął jako frontman legendarnego trójmiejskiego zespołu Blenders i Groovekojad. Uwielbia mieszać takie gatunki muzyczne, takie jak funk, rock, groove, jazz, break beat, drum n’ bass z elementami improwizacji. Niepowtarzalny styl zawdzięcza licznym kontaktom w wielokulturowym środowisku. Na polskiej scenie współpracował m.in. Leszkiem Moźdzerem, Michałem Ubaniakiem, Kayah oraz Łąki Łan. Jego dorobek artystyczny został uhonorowany m.in. platynową i 2-ma złotymi płytami oraz Fryderykiem. W tym roku na Londyńskiej Orkiestrze zaprezentuje swój solowy materiał w rytmie funky.

Bad Solution Londyński zespól grający hard rock i metal został założony w styczniu 2010 roku. Muzycy zdobywali sobie przychylność angielskiej publiczności, koncertując w Londynie i okolicach, promując przy tym demo zespołu, które trafiło nawet do Polskiego Radia Londyn (PRL). Następne lata zaowocowały kolejnymi udanymi występami, m.in. na europejskich festiwalach metalowych, jak i podpisaniem kontraktu z włoską firmą managerską. Obecnie zespół w składzie Alex Willox – wokal, Trix – gitara i drugi wokal, Mariusz Chojnowski – gitara, Wojtek Suberlak – bas oraz nJoe Patterson – perkusja, ma na swoim koncie nagrany debiutancki album i podpisany kontrakt z angielską wytwórnią płytową Metal Mercenaries. W Październiku 2016 ukazał się ich pierwszy oficjalny teledysk do utworu „Dear Sarah”.

Dzięki tematyce utworu, a także jego mocy i dynamice, stał się on szlagierowym utworem Bad Solution. W ostatnim roku artyści skupili się na trasie promującej wydanego krążka, grając intensywnie liczne koncerty – zatem są w 100% przygotowani, aby rozgrzać fanów ostrzejszej muzyki podczas 26 Finału Wielkiej Orkiestry!

Hot For Doom to nowatorskie połączenie power rocka i stylu stone, co w efekcie daje mix nisko nastrojonych gitar i wysokich wokali, przemieszanych z psychodelicznymi improwizacjami, ciężkimi riffami i melodyjnymi wstawkami. Zespół powstał w 2012 roku, jego założycielem, wokalistą i gitarzystą jest Beaver. Hot For Doom działał prężnie na terenie Belgii, gdzie nagrał 2 EP i wystąpił na ponad 100-u różnych koncertach i festiwalach. Od 2016 frontman zmienił miejsce zamieszkania i odświeżył nieco skład. Obecnie na basie usłyszymy Stevena, a na perkusji towarzyszy im Jacek. W ostatnim roku muzycy skoncentrowali się na nagraniu EP i zgraniu jak największej ilości koncertów. Swoją energią podzielą się z nami 14 stycznia na scenie londyńskiego WOŚP.

Unitra – W skład zespołu, powstałego w 2015 roku, wchodzą obecnie Max Speed – Bas/Wokal, Ben Cross – Gitara i Marty Jupiter – Perkusja. Muzycy reprezentują nową falę heavy metalu. Inspirację czerpali z klasyki metalu lat osiemdziesiątych. Ich domeną na scenie jest energia, żywioł i mroczny metalowy image, o których można się przekonać zaznajamiając się z utworami promującymi ich działalność artystyczną: American Girl i Total Annihilation. Wśród licznych koncertów mają za sobą również bardzo udany gig na ubiegłorocznym evencie WOŚP w Luton.

Sami muzycy porównują swoją muzykę do „słoika ogórków kiszonych. Dobrze wchodzi na kaca, którego będziecie mieli po naszym koncercie upojeni rykiem gitary”. Obiecując przy tym „noc niezapomnianych wrażeń”.

Mariusz „Nosek” Noskowiak w muzycznych kręgach znany jest jako perkusista, kompozytor, producent, współwłaściciel studia ELEKTRA. Podczas 26. londyńskiej Orkiestry zobaczymy go na scenie wraz Renatą Przemyk i Niką Boon. Jego umiejętności gry na instrumentach perkusyjnych można było usłyszeć m.in. podczas współpracy z zespołem Blenders, z którym wielokrotnie występował podczas Orkiestry oraz przystanku Woodstock. Dorobek artystyczny Mariusza został uhonorowany dwiema nominacjami do Fryderyków, dwiema złotymi płytami i jedną platynowa z zespółem „Blenders” oraz sześcioma złotymi płytami w studio ELEKTRA.

Ajero Beats – Drop The Beats to kolektyw dj-sko – producencki pochodzący Jastrzębia-Zdroju. Swoją przygodę z muzyką rozpoczęli w 2001, grając na miejskiej klubowej scenie na terenie Górnego Śląska i okolic. Ich działalność artystyczna jest związana z kulturą Hip-hop oraz sceną turntablistyczną, niemniej ich muzyka szerzej rozumiana jako open format z ukierunkowaniem na style powiązane z roots funk, true skool rap, ghetto funk, breaks, boombap 90’s, trap, grime, synthwaves po ragga, dancehall czy wyselekcjonowane bangery. Sety artystów wzbogacone są licznymi skreczami, cut’ami, grą na cue pointach itp. Ponadto Panowie produkują „bity”, dogrywają się na płytach, wypuszczają mixtape’y i gościnnie udzielają solowo na różnych rapowych projektach.

W 2017 rozgrzewali publiczność podczas godzinnego setu na imprezie zorganizowanej przez sztab WOŚP zarejestrowany w Hull a w 2018 roku z przyjemnością zaprezentują się przed londyńską publicznością Orkiestry.

Kamil Lemieszewski, lepiej znany jako Kamil Lemie, aktor filmowy i telewizyjny. W samym tylko 2017 roku występował na dużym ekranie w produkcjach takich jak Król Artur: Legenda miecza, w której grał charyzmatycznego czarodzieja, Merlina, czy w najnowszym hicie Michaela Baya, Transformers 5: Ostatni rycerz – gdzie był kaskaderem. Zwrócił także uwagę reżyserów od Rogue One – A Star Wars Story (gdzie grał pilota X-winga) i Star Wars – Han Solo (gdzie grał Skippera i był także kaskaderem), do Fantastycznych bestii i Gdzie je znaleźć. Był nominowany do Nagrody Jury jako Najlepszy Aktor na Festiwalu Filmowym IndieWise w 2016 roku. Oprócz wielu filmów aktorskich Kamil pracował również jako producent i pierwszy asystent reżysera przy wielu projektach. Jest wyszkolonym tancerzem, kaskaderem i żonglerem. Na naszej WOŚPowej scenie zobaczymy Kamila w roli Pana Kleksa

Małe S.I.E. to wywrotowa grupa muzyczna, grająca muzykę S.I.E. czyli eklektycznąmieszankę rujnująca wszelkie stereotypy dotyczące muzyki dziecięcej. Podczas Cyrkowej Akademi Kleksa reprezentanci grupy poprowadzą warsztaty muzyczne.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here