„Dzień dobry, oczywiście, czy zna Pani hasło promocyjne naszej kampanii? Dokładnie: Polish Village Bread. W środę proponuję godz. 9:00 albo 9:30” – w Top Medical Clinic w Londynie kolejna pacjentka zapisała się właśnie na darmowe badania cytologiczne.

Odkąd akcja „Matko-Polko Zadbaj o Swój Skarb” wystartowała, cieszy się dużym zainteresowaniem. Pacjentki przyjeżdżają do przychodni z Londynu i okolic, a organizatorzy: Top Medical Clinic i Polish Village Bread mają powód do dumy, że przekonali tak wiele kobiet, by zadbały o swoje zdrowie.

„W części parterowej znajduje się pokój ginekologiczny, na pierwszym piętrze pediatria i bardzo lubiany przez pacjentki gabinet medycyny estetycznej. Dysponujemy najnowocześniejszym sprzętem na rynku” – mówi Kamil Dakowicz, manager Top Medical Clinic, który oprowadza nas po przychodni.


 8

Oprócz nowoczesnych gabinetów i wysokiej klasy specjalistów, pracuje tu uprzejmy i pogodny personel, który dba o miłą atmosferę, aby pacjenci czuli się podczas wizyty komfortowo.”Zachęcamy gorąco wszystkie pacjentki, słuchaczki Radia Star i klientki Polish Village Bread do udziału w badaniu. Proszę nie zwlekać, ponieważ grafiki bardzo szybko się zapełniają” – dodaje Dakowicz.

Pacjentki, które już umówiły się na wizytę, przekonują, że warto: „O cytologii przeczytałam na facebook’u i pomyślałam: Dlaczego by nie?  Szczególnie, że u GP na takie badanie nie ma co liczyć” – mówi jedna z kobiet, która wzięła udział w akcji prowadzonej w Top Medical Clinic. „Uważam, że każdy powinien się przebadać, bo lepiej zapobiegać niż leczyć. Wizyta jest bezpłatna, a rejestracja przebiega w mgnieniu oka. Zadzwoniłam do przychodni, podałam hasło Polish Village Bread, zabrałam ze sobą koleżankę i oto jesteśmy” – dodaje.

IMG_3484

Jak podkreśla Małgorzata Kołodziejczak, ginekolog pracująca na co dzień w Top Medical Clinic w Londynie: „badanie trwa tylko chwilę i jest bezbolesne, dlatego kobiety absolutnie nie powinny się takiej wizyty obawiać”. „Warto wygospodarować kilka minut na to, aby uratować swoje zdrowie i życie” – przekonuje. Jej profesjonalne podejście do pacjentów, a przy tym pogodne usposobienie sprawiają, że każda kobieta bardzo miło wspomina badanie.

14

Współorganizatorem akcji „Matko-Polko Zadbaj o Swój Skarb” jest piekarnia Polish Village Bread, której przedstawiciele podkreślają, że zdrowie klientek jest dla nich najważniejsze.

„Działalność Polish Village Bread opiera się na wartościach takich jak rodzina, troska o nasze dzieci i naszych bliskich. Z tego względu zaczęliśmy poszukiwania partnera medycznego, który świadczyłby usługi wysokiej jakości, z którym moglibyśmy nawiązać współpracę. Okazało się że Top Medical Clinic spełnia wszystkie te kryteria i jest bezkonkurencyjną polską kliniką na brytyjskim rynku” – mówi Małgorzata Sosnowska, manager do spraw jakości PVB.

25

Koordynator akcji, Dorota Iwankiewicz z PVB nie ma wątpliwości, że kampania jest potrzebna. Podkreśla, że kobiety w codziennej gonitwie pomiędzy pracą, a domem bardzo często zapominają o swoim zdrowiu: „Akcja dotyczy bezpośrednio naszych klientów: dziewczyny, kobiety, matki, babci, których zdrowie jest dla nas najważniejsze. Statystyki związane z zachorowalnością na raka szyjki macicy są niepokojące, stąd taka właśnie inicjatywa. Cytologia trwa tylko chwile, jest badaniem bezbolesnym i odbywa się pod okiem znakomitych specjalistów z Top Medical Clinic. Mamy nadzieję, że wiele pacjentek, klientek PVB z tych darmowych badań skorzysta.

Warto zaznaczyć, żę dzięki cytologii udaje się zapobiec od 60% do 80% przypadków inwazyjnego raka szyjki macicy. Jak przekonuje Paweł Knapp, wybitny specjalista, autorytet w dziedzinie kolposkopii oraz leczenia zmian szyjki macicy: „Rak szyjki macicy wcześnie wykryty jest w 100% wyleczalny. Badanie cytologiczne to 10 minut, które może uratować życie”. Cały wywiad z ginekologiem tutaj – link.

Autor tekstu: Gosia Prochal / reportaż dźwiękowy: Marcin Marchelski

4

PVBL-Akcja-badanie-cytologiczne_preview5

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here