Przedstawiciele irlandzkiego przewoźnika poinformowali, że do końca października odwołanych zostanie 2000 lotów. Powód, jaki podaje Ryanair jest dość zaskakujący – firma twierdzi, że loty są odwoływane… by poprawić punktualność! Nieoficjalnie mówi się o problemach ze skompletowaniem załogi.

Pełna lista lotów odwołanych przez Ryanair znajduje się na stronie przewoźnika: link, informacje przekazywane są również drogą elektroniczną – mailem lub sms-em! Klienci którzy chcą w najbliższych dniach skorzystać z usług Ryanaira, nie kryją swojego niezadowolenia z polityki przewoźnika. Według agencji Reuters, problem może dotyczyć 285 tys. pasażerów.

Jeżeli lot został odwołany:

W przypadku odwołania lotu mamy prawo do otrzymania zwrotu kosztów zakupu biletów. Można to zrobić na stronie refundclaims.ryanair.com. Przewoźnik informuje, że zwrot nastąpi w ciągu 7 dni roboczych, w takiej samej formie, w jakiej dokonywana była płatność. Kolejną możliwością jest zmiana lotu na inny (w szczególności, kiedy przez odwołany lot nie możemy wrócić z wyjazdu lub wakacji). Można jej dokonać samodzielnie poprzez stronę –  Retrieve my booking .

Inne opcje to kontakt telefoniczny z Ryanairem (+48 703 303 033 lub +48 703 703 007), lub poprzez czat. Warto wybrać jedną z podanych trzech opcji, gdyż dokonanie zmiany już na lotnisku może okazać się niemożliwe. Możemy też liczyć na zwrot kosztów poniesionych wydatków na jedzenie, noclegi i inne przejazdy, jakie musieliśmy ponieść w związku z decyzją przewoźnika o anulowaniu lotu.

Linia lotnicza musi zwrócić koszty, które pasażerowie musieli ponieść (zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego). W związku z tym należy zachować paragony i faktury dokumentujące nasze zakupy. Formularz wniosku o zwrot wydatków znajdziemy na tej stronie: Ryanair EU261 Compensation and Expense Claim Form 

ad/TwojaAnglia.eu/pro/RadioStar
źródło: @ryanair, Zdjęcie: PAP/Darek Delmanowicz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here