Zaginiony w Barcelonie siedmiolatek ofiarą zamachów

0

Siedmioletni chłopiec, Julian Cadman, który był poszukiwany po zamachu w Barcelonie, jest piętnastą ofiarą aktu terroru. Rodzina potwierdziła informacje, że Julian nie żyje.

Chłopiec, mający brytyjsko – australijskie obywatelstwo, był z mamą na wakacjach w Barcelonie. Kiedy zamachowiec na Rambli wjechał w tłum ludzi, siedmiolatek odłączył się od mamy. Kobieta została bardzo mocno zraniona. Aktualnie przebywa w szpitalu, jest w śpiączce.

Od zamachu, rodzina chłopczyka poszukiwała zaginionego. Używano do tego celu między innymi portali społecznościowych. Przez kilka dni ogłoszenie o poszukiwanym siedmiolatku wielokrotnie udostępniano, jego zdjęcie było wszechobecne. Brytyjska premier Theresa May zapowiadała, że władze zrobią wszystko, żeby odnaleźć chłopca. Na próżno…

Autorem podwójnego zamachu w Barcelonie jest Państwo Islamskie. Hiszpańska policja podejrzewa, że marokańska grupa miała luźne powiązania z ISIS. Poszukiwany jest radykalni imam z miasta Ripoll – w tej miejscowości  mieszkali zamachowcy. Prawdopodobnie był on  ideologicznym szefem tej grupy. W zamachu w Katalonii zginęło 15 osób, 130 zostało rannych.

SM / TwojaAnglia.co.uk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here