Włącz radio
  about us

  Zaginiony w Barcelonie siedmiolatek ofiarą zamachów

  21 sierpnia, 2017 Nowości ze świata

  Siedmioletni chłopiec, Julian Cadman, który był poszukiwany po zamachu w Barcelonie, jest piętnastą ofiarą aktu terroru. Rodzina potwierdziła informacje, że Julian nie żyje.

  Chłopiec, mający brytyjsko – australijskie obywatelstwo, był z mamą na wakacjach w Barcelonie. Kiedy zamachowiec na Rambli wjechał w tłum ludzi, siedmiolatek odłączył się od mamy. Kobieta została bardzo mocno zraniona. Aktualnie przebywa w szpitalu, jest w śpiączce.

  Od zamachu, rodzina chłopczyka poszukiwała zaginionego. Używano do tego celu między innymi portali społecznościowych. Przez kilka dni ogłoszenie o poszukiwanym siedmiolatku wielokrotnie udostępniano, jego zdjęcie było wszechobecne. Brytyjska premier Theresa May zapowiadała, że władze zrobią wszystko, żeby odnaleźć chłopca. Na próżno…

  Autorem podwójnego zamachu w Barcelonie jest Państwo Islamskie. Hiszpańska policja podejrzewa, że marokańska grupa miała luźne powiązania z ISIS. Poszukiwany jest radykalni imam z miasta Ripoll – w tej miejscowości  mieszkali zamachowcy. Prawdopodobnie był on  ideologicznym szefem tej grupy. W zamachu w Katalonii zginęło 15 osób, 130 zostało rannych.

  SM / TwojaAnglia.co.uk

  Tagi: , , ,