Włącz radio
  about us

  Z myślą o bezdomnych mieszkańcy Wysp przywiązują kurtki do słupów ulicznych

  Mieszkańcy Wielkiej Brytanii przyłączyli się do akcji, która ma pomóc bezdomnym w przetrwaniu coraz zimniejszych dni. Brytyjczycy, biorąc przykład z Kanadyjczyków, zostawiają swoje ciepłe okrycia przywiązane do słupów ulicznych – informuje dziennik „The Independent”.

  Z dnia na dzień temperatura na Wyspach jest coraz niższa – w weekend w Anglii spadł pierwszy śnieg w tym roku, a słupki rtęci pokazały w nocy minusowe temperatury.

  Dlatego też coraz więcej osób zaczęło myśleć o bezdomnych, którzy spędzają noce na ulicach.

  W kanadyjskim Halifax rezydenci miasta zapoczątkowali akcję, w której zostawiali kurtki przywiązane do słupów ulicznych; podobna inicjatywa pojawiła się już na Wyspach, m.in. w Londynie, Sunderland oraz Rochdale.

  Jak podaje dziennik „The Independent”, okrycia wierzchnie zostawiane są wraz z karteczką informującą o możliwości zabrania ich za darmo. Na jednej z karteczek Andrea Lisa Robson z Sunderland napisała: „Nie zgubiłam się. Jeśli marzniesz tej nocy, weź mnie”.

  „Mam nadzieję, że wiele innych osób przyłączy się do tej akcji i rada miasta nie zabierze tej kurtki” – dodała kobieta.

  Według danych z ubiegłego roku, Polacy stanowią jedną z największych grup narodowościowych wśród londyńskich bezdomnych.

  Źródło: Londynek – Monika M.

  Tagi: , , ,