Wygraj dziecko w teleturnieju!

0

Pakistańscy twórcy telewizyjni przeszli samych siebie! Otóż gospodarz programu dr Aamir Liaquast Hussain podczas trwania swojego show „rozdał” dwie osierocone dziewczynki! Czyżby telewizory tudzież samochody już nie wystarczały „zachłannym” telewidzom? Wręcz przeciwnie!

Okazuje się bowiem, że na pierwszy rzut oka niechlubny proceder jest w rzeczywistości ogromną szansą dla pakistańskich par, które nie mogą mieć własnych dzieci. Cel szczytny, gorzej z realizacją. Jak alarmują lokalni psychologowie i specjaliści ds. adopcji tego typu akcje mogą wyrządzić ogromne straty, zarówno w stosunku do rodziców, jak i „wygranych” maluchów.

Chodzi głównie o niepotrzebny rozgłos medialny, towarzyszący całej „transakcji”. W trakcie programu podawane są imiona i nazwiska uczestników telewizyjnych rozgrywek. Oprócz tego, setki tysięcy osób, siedzących i spoglądających w szklany ekran, może później rozpoznać zwycięzców teleturnieju na ulicy, nie mówiąc już o niewinnych dzieciach.

Zdaniem Seemy Jamali jest to nieuzasadnione i bezmyślne bawienie się kosztem najmłodszych uczestników show. Jednakże trzeba spojrzeć na całą sprawę również z innej perspektywy. Dzieci- nagrody w większości przypadków zostały wcześniej porzucone przez swoich biologicznych rodziców i nierzadko na śmierć. Same nie miałyby szans przeżyć w wielomilionowym mieście Karaczi.

Kolejnym problemem jest również brak jakichkolwiek uregulowań prawnych dotyczących ewentualnej adopcji porzuconych dzieci. Tego typu praktyki są niezgodne z religią muzułmańską, co w rzeczywistości skazuje niewinne dziecko w najlepszym przypadku na pobyt w sierocińcu.

Trzeba sobie, więc zadać zasadnicze pytanie: która alternatywa jest lepsza? Bez względu na absurdalność teleturnieju, daje on niezwykłą szansę dla porzuconych dzieci i rodziców, chcących je przygarnąć i wychować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here