Wszechmocne CV

0
Curriculum Vitae or Resume with appointment, in slight blue tone. More career:-[url=http://www.istockphoto.com/file_search.php?action=file&lightboxID=3686124]here[/url]

Każdy z nas ma na swoim koncie dziesiątki rozmów kwalifikacyjnych. Szukanie wymarzonego zatrudnienia nie jest proste i na pewno nie należy do przyjemnych czynności. Co trzeba, więc zrobić żeby uniknąć ewentualnej wpadki i wygrać w końcu wakatowy wyścig?

Specjaliści z National Careers Service wymieniają kilka zasadniczych błędów i potknięć, których nie można popełnić wysyłając swoją aplikację do potencjalnego pracodawcy. Przede wszystkim spora liczba osób nie przykłada większej uwagi do wyglądu swojego CV. Jest podstawowy błąd, rzutujący na nasze szanse w etapie rekrutacyjnym. Dlatego nie warto wysyłać zbyt ogólnego dokumentu, często niedopasowanego do stanowiska.

Według przeprowadzonych badań wynika, że aż 2/3 takich przypadków kończy się negatywną odpowiedzią już na samym starcie. Zaledwie 33% kandydatów dociera ze swoim marnym CV do rozmowy kwalifikacyjnej.

Kolejną plagą są powszechnie występujące błędy ortograficzne, brak zaznaczenia mocnych stron kandydata czy graficzne rozplanowanie treści. Na powyższe przypadłości skarży się aż 60% rekruterów! Pamiętajcie, że dobrze sformułowane CV może otworzyć wiele drzwi i pozwolić na rozwój kariery zawodowej!

Eksperci doradzają, więc poświęcić godzinę tygodniowo na podrasowanie swojego życiorysu, choć zaledwie 20% bezrobotnych przykłada się do takowej czynności. Reszta woli iść na łatwiznę i liczyć na łut szczęścia!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here