Wizyta Donalda Trumpa w Polsce

0

Wczoraj, późnym wieczorem na lotnisku Chopina w Warszawie, wylądował Air Force One z prezydentem Stanów Zjednoczonych na pokładzie. Podczas pobytu w Polsce Donald Trump weźmie udział m.in. w szczycie Trójmorza oraz spotka się z prezydentem Andrzejem Dudą. 

Prezydenta Stanów Zjednoczonych na lotnisku powitał szef polskiej dyplomacji Witold Waszczykowski oraz szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski. Dzisiaj (6.07) Donald Trump weźmie udział w szczycie Trójmorza. W projekcie Trójmorza uczestniczą państwa Grupy Wyszehradzkiej – Polska, Czechy, Słowacja i Węgry, państwa bałtyckie – Litwa, Łotwa i Estonia, a także Chorwacja, Słowenia, Bułgaria, Rumunia oraz Austria.

Nazwa tej inicjatywy pochodzi od trzech mórz: Bałtyku, Adriatyku i Morza Czarnego, między którymi leżą kraje należące do tego projektu. Prezydenci Stanów Zjednoczony i Polski odbędą również prywatną rozmowę, po której nastąpi czas spotkania amerykańskiej i polskiej delegacji.

Istotnym momentem będzie wygłoszenie przez Donalda Trumpa przemówienia na Placu Krasińskich, przy Pomniku Powstańców Warszawskich. Będzie to historyczny moment, ponieważ to przemówienie będzie pierwszym wygłoszonym przez tego prezydenta w  Europie.

Podczas wizyty w Polsce prezydentowi towarzyszy jego żona, Melania Trump oraz córka Ivanka z mężem, Jaredem Kushnerem.

Fot. msz.gov.pl

SM / TwojaAnglia.co.uk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here