Więzienny call center

0

Na nietypowy sposób resocjalizacji wpadły dwa zakłady karne w Wielkiej Brytanii. Zarówno w Oakwood w okolicach Wolverhampton i Drake Hall w pobliży Eccleshall, więźniowie otrzymują 20 funtów tygodniowo za pracę w więziennym call center!

Czym się on różni od normalnego cc? Praktycznie niczym. Więźniowie dzwonią pod wskazane numery i ich zadaniem jest pozyskanie odpowiednich danych osobowych czy kodów pocztowych. Uzyskane informacje są następnie wykorzystywane przez miejscowe firmy ubezpieczeniowe, które wykorzystują je w celu pozyskania potencjalnych klientów!

Przyjemne z pożytecznym. Więźniowie nie siedzą bezczynnie w swoich celach i mają możliwość odłożenia trochę grosza na swój start. Oprócz tego są cały czas czynnie zawodowo, co daje im większe prawdopodobieństwo zdobycia pracy na wolności.

– Nie chcemy, by siedzieli bezczynnie w swoich celach. W zamian staramy się im pomóc, by po wyjściu z zakładu karnego mogli zdobyć zatrudnienie. Takie praktyki redukują szansę na to, że powrócą do dawnego, przestępczego życia – tłumaczy rzecznik prasowy brytyjskiego Ministerstwa Sprawiedliwości.

Nie bójcie się! Każdy wiezień, pracujący w cc przechodzi specjalny proces rekrutacyjny. Nie ma mowy o dopuszczeniu do słuchawki telefonicznej osoby, która się do tego po prostu nie nadaje.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułRekrutacja trwa!
Następny artykułSiatkarski Weekend Mocy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here