Włącz radio
  about us

  Więzienny call center

  22 sierpnia, 2013 Ciekawostki | Nowości

  Na nietypowy sposób resocjalizacji wpadły dwa zakłady karne w Wielkiej Brytanii. Zarówno w Oakwood w okolicach Wolverhampton i Drake Hall w pobliży Eccleshall, więźniowie otrzymują 20 funtów tygodniowo za pracę w więziennym call center!

  Czym się on różni od normalnego cc? Praktycznie niczym. Więźniowie dzwonią pod wskazane numery i ich zadaniem jest pozyskanie odpowiednich danych osobowych czy kodów pocztowych. Uzyskane informacje są następnie wykorzystywane przez miejscowe firmy ubezpieczeniowe, które wykorzystują je w celu pozyskania potencjalnych klientów!

  Przyjemne z pożytecznym. Więźniowie nie siedzą bezczynnie w swoich celach i mają możliwość odłożenia trochę grosza na swój start. Oprócz tego są cały czas czynnie zawodowo, co daje im większe prawdopodobieństwo zdobycia pracy na wolności.

  – Nie chcemy, by siedzieli bezczynnie w swoich celach. W zamian staramy się im pomóc, by po wyjściu z zakładu karnego mogli zdobyć zatrudnienie. Takie praktyki redukują szansę na to, że powrócą do dawnego, przestępczego życia – tłumaczy rzecznik prasowy brytyjskiego Ministerstwa Sprawiedliwości.

  Nie bójcie się! Każdy wiezień, pracujący w cc przechodzi specjalny proces rekrutacyjny. Nie ma mowy o dopuszczeniu do słuchawki telefonicznej osoby, która się do tego po prostu nie nadaje.