Włącz radio
  about us

  Wielka gra tłuszczu

  7 sierpnia, 2013 Ciekawostki | Nowości

  Kanały miejskie są bardzo często bogate w różnego rodzaju „skarby”, przekonali się o tym na własnej skórze mieszkańcy dzielnicy Kingston. W ich systemie kanalizacyjnym odkryty został 15-tonowy zlepek tłuszczu!

  Wyciągniecie pokaźnej góry tłuszczu i mokrego papieru zajęło londyńskim inżynierom aż 3 tygodnie! Skąd w kanalizacji wziął się kolos o rozmiarze autobusu? Przyczyna jest prosta: nieodpowiedzialność mieszkańców dzielnicy, którzy pozbywają się tłustych odpadów wrzucając je do kanalizy…

  – Gdybyśmy nie odkryli na czas tej góry tłuszczu, kanalizacja w całym Kingston mogłaby zostać zapchana, a to doprowadziłoby do wielkiej powodzi. To najprawdopodobniej największa taka bryła tłuszczu w brytyjskiej historii. Oczyszczanie kanalizacji może potrwać nawet do sześciu tygodni- tłumaczył Gordon Hailwood z Thames Water.

  Aż strach pomyśleć, co ukrywa się w ciemnych zakamarkach innych brytyjskich miast. Trzymajcie rękę na pulsie i alarmujcie odpowiednie służby, bo może i Waszej kanalizacji zagnieździł się kilkunastotonowy kolos!