W Egipcie znów gorąco

0

Niestety nie chodzi tym razem o słupek Celsjusza, ale o niepokoje społeczne, które utrudniły wakacje tysiącom obywateli Wielkiej Brytanii.

Brytyjskiego Ministerstwo Spraw Zagranicznych wydało specjalny komunikat skierowany do około 40 tysięcy mieszkańców Wysp, które obecnie przebywają na terenie Egiptu. Ze względów bezpieczeństwa osobom tym doradza się pozostanie w kurortach i rezygnację z wycieczek po miastach.

Według oficjalnych danych na chwilę obecną w Sharm el Shejkh utknęło 17 Polaków, natomiast dwóch kolejnych przebywa w Dahab. Zagrożenie bezpieczeństwa jest na tyle wysokie, że egipska policja nie wydała zezwolenia na przewiezienie tych osób na lotnisko w Taba.

Obecnie na terenie Egiptu wprowadzony został stan wyjątkowy, a wojsko zablokowało główne drogi. Przedstawiciele biura turystycznego zapewniają, ze polskim turystom nie grozi żadne niebezpieczeństwo i są bezpieczni na terenie hotelu.

Dodatkowo rzecznicy biur Thomson i Fist Choice poinformowali o ścisłej współpracy z brytyjskim MSZ w celu zapewnienia swoim klientom maksymalnego poziomu bezpieczeństwa. MSZ stwierdza, że sytuacja w Egipcie jest już opanowana, jednakże odradza najbliższych wizyt do tego kraju. Nie dziwimy się, pewności nigdy za wiele.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here