Włącz radio
  about us

  Uważaj, gdzie się leczysz!

  27 września, 2013 Nowości | Nowości z Polski

  Higiena jamy ustnej jest niezwykle ważna i wie o tym każdy przedszkolak. Co jednak zrobić, gdy okaże się, że oddaliśmy nasze kły dentyście bez uprawnień?!

  49-letni Ukrainiec, który na co dzień mieszkał w Polsce, postanowił założyć swój własny gabinet dentystyczny i leczyć pacjentów, mimo że nie posiadała żadnych uprawnień! Zapytacie: jak to w ogóle możliwe, że przez kilka miesięcy człowiek, podający się za dentystę bezkarnie parał się swoim zajęciem?

  Przede wszystkim pseudo-lekarz kusił swoich klientów niskimi cenami, które w znaczący sposób odstawały od cenników innych gabinetów. Jak poinformowała policja, zatrzymany jest z wykształcenia protetykiem i pracował w swojej ojczyźnie w tym zawodzie, jednak w Polsce nie posiadał żadnych legalnych uprawnień.

  – Praktyką stomatologiczną zajął się na prośbę klientów, którzy przy okazji wykonywania protezy chcieli również leczyć zęby. Był bardzo konkurencyjny cenowo, bo za plombę brał 20-25 zł – oznajmiła rzecznik bolesławieckiej policji Anna Kublik-Rościszewska.

  Nie wiadomo ile osób przewinęło się przez fotel Ukraińca. Jedno jest pewne za prowadzenie praktyki medycznej bez uprawnień mężczyzna może zostać skazany nawet do 3 lat pozbawienia wolności!

  Tagi: , ,