Uwaga na rzeżuchę!

0

Co ma wspólnego rzeżucha i bakteria E.coli? Okazuje się sporo, dlatego też jedna z brytyjskich sieci supermarketów wycofała wszelkie produkty, zawierające tę roślinę.

Mowa o firmie Sainsbury’s, która to zdecydowała się wycofać z rynku aż sześć własnych produktów. Skąd te nagłe zmiany? Przyczyną jest zatrucie bakterią E. coli u 18 osób. Wszystkie ofiary zakażania zeznało, że jadło rzeżuchę nabytą właśnie w tym sklepie.
Według informacji podanych przez Public Health England zdecydowana większość ofiar groźnej bakterii to ludzie po 50 roku życia. 13 osób zamieszkuje obszar Anglii, 4 Walię i jedna Szkocję.

Czym więc jest owa bakteria w terminologii medycznej nazywana pałeczką okrężnicy? Jest to element fizjologicznej flory bakteryjnej jelita grubego człowieka oraz zwierząt stałocieplnych. Jej obecność w ludzkim organizmie jest niezmiernie istotna, ponieważ odpowiada za rozkład pokarmu czy też produkcję witaminy B i K. Jednak w niektórych sytuacjach może wywołać niekorzystne efekty z uszkodzeniem układu pokarmowego i moczowego włącznie. Zakażenie baterią E.coli w skrajnych przypadkach może prowadzić do zatrucia krwi, niewydolności nerek, zapalenia opon mózgowych i wielu innych!

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułLataj szybciej i taniej!
Następny artykułNapad na bank

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here