Włącz radio
  about us

  UK: Koniec hakerstwa

  30 września, 2013 Nowości | Nowości ze świata

  Stań do walki z cyberprzestępcami! Zasil szeregi obrony cybernetycznej brytyjskiego ministerstwa obrony!

  To nie żarty! W przyszłym miesiącu rozpocznie się nabór do Joint Cyber Reserve Unit! Zadaniem organizacji jest zwalczanie ataków na zarówno wojskowe, jak i cywilne sieci komputerowe.

  – W reakcji na rosnące zagrożenie rozbudowujemy potencjał cybernetyczny w szerokim zakresie, łącznie z możliwością ataku, co wzmocni nasz ogólny potencjał wojskowy. W coraz większym zakresie nasz budżet obronny przeznaczany jest na technologicznie nowoczesne zdolności działania, w tym cybernetyczne, wywiadowcze i inwigilacyjne – tłumaczył mister obrony UK, Philip Hammond.

  Kto może zostać przyjęty do powyższego resortu? Przede wszystkim kończący swoją służbę wojskowi, rezerwiści a także cywile. Wszyscy chętni na wstępie przechodzą specjalną weryfikację, odnoszącą się do ich obywatelstwa i miejsca zamieszkania. Wymogiem jest również zgoda na coroczne szkolenia.

  Co ważniejsze, zgodnie z raportem Komisji spraw wewnętrznych Izby Gmin wynika, że widmo ataku cybernetycznego na Wielką Brytanie jest wyższe, niż w przypadku ataku atomowego! Tym bardziej warto zainwestować każde możliwe środki na zwalczanie niesfornych hakerów!

  Tagi: , ,