UK: Kolejne zatrzymania!

0

Kolejne osoby zostały zatrzymane przez brytyjską policję z podejrzeniem działalności terrorystycznej! Tym razem do aresztowania doszło na terenie hrabstwa Essex!

Według informacji przekazanych przez brytyjską policję aresztowanymi byli 27-letni mężczyzna i 26-letnia kobieta. Jest to już drugie tego typu zatrzymanie, a do pierwszego doszło w poniedziałek Dover.

Funkcjonariusze prawa przypuszczają, że aresztowani są zwolennikami dżihadystów i próbowali przygotować zamach terrorystyczny na terenie Wysp. Śledztwo w tej sprawie prowadzi wydział antyterrorystyczny Scotland Yardu. Obecnie ilość informacji jest w dużym stopniu ograniczona.

Na początku roku ówczesny dyrektor generalny brytyjskiego kontrwywiadu M15, Jonathan Evans, alarmował przed rosnącą groźbą zagrożenia ze strony Al.-Kaidy na obszarze niektórych rejonów Syrii. Podkreślił również, że grupka brytyjskich muzułmanów udaje się na tereny Bliskiego Wschodu, gdzie przechodzi przeszkolenie wojskowe i nawiązuje kontakty z miejscowymi dżihdystami.

Czyżby Wielkiej Brytanii groziła fala ataków terrorystycznych?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here