Ubezpieczenia bez pokrycia

0

7,5 miliona oszukanych klientów przez 13 brytyjskich banków, działających na obszarze Wielkiej Brytanii, a wszystko za sprawą nikomu niepotrzebnych ubezpieczeń!

W sprawę zamieszane są następujące banki i instytucje: Bank of Scotland, Barclays, Canada Square Operations, Capital One, Clydesdale, Home Retail Group Insurance Services, HSBC, MBNA, Morgan Stanley, Nationwide, Santander, Royal Bank of Scotland i Tesco Personal Finance.

Pracownicy tych placówek nakłaniali swoich klientów do zakupu bezużytecznych kart płatniczych i kredytowych na wypadek kradzieży danych osobowych. Jak się okazało były one następnie sprzedawane, ściśle współpracującej z nieuczciwymi bankami, firmie CPP!

Pierwsza polisa kosztowała 35 funtów, a druga 84! Jak działał cały proceder? Bardzo prosto. Klient otrzymywał list z nową kartą płatniczą i musiał zadzwonić na specjalny numer aktywacyjny.  Po drugiej stronie słuchawki nie było jednak pracownika banku, lecz przedstawiciel firmy CPP, który namawiał osobę do zakupu polisy. Za każdego pozyskanego klienta bank otrzymywał prowizję. Cały szwindel polegał na tym, że wykupione ubezpieczenie pokrywało jedynie koszty postępowania sądowego, ale nie rekompensowały skradzionych pieniędzy!

Regulator brytyjskiego rynku finansowego – Financial Conduct Authority- wymusił na nieuczciwych bankowca wypłatę specjalnego odszkodowania dla wprowadzonych w błąd klientów. Na ten cel przeznaczona zostanie kwota 1,3 mld funtów! Pierwsze kroki przewidziane są na 29 sierpnia, kiedy to CPP jest zobligowane do rozesłania listów z dokładną informacją, jak aplikować o zwrot pieniędzy. Dodatkowo banki muszą opłacić kampanię informacyjną w mediach.

Pomysł FCA musi zostać jeszcze przyjęty przez Sąd Najwyższy, dlatego też pierwszych zwrotów należy wypatrywać wiosną przyszłego roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here