Włącz radio
  about us

  Zgłoszeń do Festiwalu „APLAUZ” można nadsyłać do końca marca

  Wstępne eliminacje I Polskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej miały zakończyć się z dniem 28 lutego, jednak ze względu na liczne prośby rodziców i nauczycieli, organizatorzy zdecydowali się przedłużyć termin nadsyłania zgłoszeń do końca marca. To oznacza, że jest jeszcze czas, by dołączyć do uczestników.

  Organizatorem Festiwalu jest Polskiej Ognisko Muzyczne działające w Peterborough, które ma na koncie wiele sukcesów w zakresie kształcenia muzycznego młodych talentów. Jak mówi dyrektor festiwalu Martyna Bilska, do udziału w Festiwalu zaproszone są dzieci i młodzież do osiemnastego roku życia. „W tej chwili najmłodszą osobą, jaka została zgłoszona, jest trzyletni chłopiec.” – dodaje.

  „Poprzez ten festiwal chcemy nie tylko zachęcić dzieci i młodzież do mówienia oraz śpiewania po polsku, ale przede wszystkim promować naszą kulturę i język polski na Wyspach.” – mówi Joanna Bernat, jedna z założycielek Ogniska.

  Wydarzenie odbędzie się w dniach od 22 do 23 kwietnia 2017 roku w Thomas Deacon Academy i Cresset Theatre w Peterborough. Uczestnicy zostaną podzieleni na kategorie wiekowe, solistów, duety oraz zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne.

  Warunkiem kwalifikacyjnym Festiwalu jest nadesłanie dwóch piosenek w formie mp3, video lub linku do kanału na YouTube, przy czym co najmniej jedna z piosenek musi być zaśpiewana w języku polskim.

  Karty zgłoszeniowe można przesyłać na adres e-mail: aplauz.festiwal@gmail.com. Wszystkie niezbędne informacje, regulamin, zasady uczestnictwa oraz kartę zgłoszeniową można znaleźć na stronie internetowej: www.aplauzfestiwal.co.uk.

  Zgłoszenia można nadsyłać do końca marca.

  Gosia Prochal/Radio Star

  Tagi: , , , ,