Taniej kupić, niż wynajmować

0

Brytyjski rynek mieszkaniowy bywa przewrotny. Obecnie taniej jest kupić mieszkanie, niż je wynajmować!

Według danych Sky News na takiej transakcji możemy zaoszczędzić aż 900 funtów. Co ciekawsze, tendencja ta utrzymuje się w większości brytyjskich miast! Przeciętnie za mieszkanie z trzema sypialniami trzeba zapłacić około 745 funtów miesięcznie, natomiast miesięczna rata za własne cztery koszty waha się w granicach 672 funtów. W skali roku daje to 900 funtów oszczędności, a po kilkunastu latach własne lokum.

Cel bez wątpienia warty przysłowiowej świeczki. Co się stało, że jeszcze do niedawana korzystniejszy wynajem, ustąpił miejsca nabyciu na własność mieszkania? Chodzi przede wszystkim o spadek oprocentowania kredytów hipotecznych i cen nieruchomości, który znacząco wpłynął na koszty nabycia własnego mieszkania.

Systematyczny spadek wartości mieszkania nie idzie w parze ze spadkiem cen wynajmu, które w stosunku ostatniego roku wzrosły o 5% (w Londynie nawet 10%!).

Najwięcej za wynajem płacą mieszkańcy stolicy i Irlandii Północnej i to oni mogą najlepiej wyjść na zakupie lokum. No cóż czas ciułać funty i zainwestować w swoją przyszłość. A co Wy sądzicie na ten temat?
news@radiostaruk.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here