Śledztwo dotyczące pożaru Grenfell Tower w toku

0

Brytyjska policja poinformowała, że według danych przekazanych przez śledczych można uznać, iż w pożarze Grenfell Tower zginęło 80 osób. Jednocześnie zaznaczono, że 255 mieszkańców udało się ewakuować. 

Ogromna krytyka oskarżająca władze oraz służby o tuszowanie liczb poszkodowanych przyczyniła się do zorganizowania konferencji prasowej policji.

Londyńskie służby poinformowały, że w wyniku przeprowadzenia największego śledztwa w historii – nie dotyczącego zamachów terrorystycznych, wiadomo, że wieżowcu Grenfell Tower mieszkało niemalże 350 osób.

Wiadomo, że 255 mieszkańców udało się ewakuować podczas pożaru. Tej feralnej nocy 14 osób nie nocowało w swoim mieszkaniu a 10 osób przeżyło, ale do tej pory ukrywa się przed służbami.

Policja poinformowała również, że nad sprawą pracuje 250 śledczych. Od pożaru minął niecały miesiąc a przesłuchano już 140 świadków. Podczas śledztwa będą przeprowadzane rozmowy ze wszystkimi mieszkańcami budynku oraz strażakami i policjantami, którzy uczestniczyli w akcji ratunkowej.

SM / TwojaAnglia.co.uk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here