Włącz radio
  about us

  Sarin w Damaszku!

  6 września, 2013 Nowości | Nowości ze świata

  Nie ma wątpliwości, w Damaszku użyto broni chemicznej. Takie informacje zaprezentował David Cameron podczas rozmowy z BBC.

  Dane pochodzą od ekspertów z laboratorium z Porton Down, którzy stwierdzili, że przeciwko rebeliantom wykorzystany został sarin.

  – Wielka Brytania będzie argumentowała na rzecz pomocy humanitarnej dla Syrii. Będzie też nadal apelowała, by świat zdecydowanie odpowiedział na użycie broni chemicznej – deklarował premier UK.

  Mimo oficjalnej decyzji Zjednoczonego Królestwa w kwestii ewentualnej interwencji w Syrii, minister spraw zagranicznych William Hague stwierdził, że jego kraj nadal popiera syryjską opozycję. Dodał również, że podczas spotkania z przewodniczącym Syryjskiej Koalicji Ahmadem al.-Dżarbą, rozmawiał z nim o sposobach brytyjskiego wsparcia w walce z reżimem Asada. Oczywiście nie ma mowy o pomocy militarnej bądź dostaw broni.

  Sytuacja w Syrii nadal jest napięta, a spora część globu spogląda na rozwój sytuacji. Czyżby poważny konflikt zbrojny wisiał w powietrzu? Chyba jest to jednak nieuniknione.

  Tagi: ,