Rzuć palenie z programem Stop Smoking Service

0

„Palacze często podają przykład osób, które paliły do 80-tki i nic im nie dolega – to są szczęściarze. Tak na prawdę, ryzyko jest ogromne. To tak jakby jeździć samochodem, nawet najlepszej marki, ale z zepsutymi hamulcami” – mówi Małgorzata Kozber i zaprasza do udziału w programie Stop Smoking Service, realizowanym przez Peterborough City Council.

Rzucenie palenia nie jest łatwe, ale pozytywnych skutków takiego kroku jest mnóstwo. W wywiadzie z Małgorzatą Kozber porozmawiamy o tym dlaczego warto rzucić palenie, na co narażamy się paląc papierosy, jak skutecznie rozstać się z nałogiem i jak pomaga w tym program Stop Smoking Service.

Zapraszamy do odsłuchania wywiadu z Małgorzatą Kozber w Przepisie Na Życie Radia Star:

Wyniki badań naukowców wskazują, że jeśli chcemy na dobre skończyć z nałogiem, powinniśmy zrobić to natychmiast, z dnia na dzień. Próby rzucania palenia przez stopniowe ograniczanie liczby wypalanych papierosów są mniej skuteczne.

Jak przekonuje Małgorzata Kozber, wspomniane doniesienia znajdują odzwierciedlenie w rzeczywistości. „Ograniczając palenie stopniowo, trudniej jest się rozstać z nałogiem” – mówi. Przyznaje, że rzeczywiście – najczęściej mamy świadomość negatywnych skutków palenia, a jednak ignorujemy przesłanki o szkodliwym działaniu papierosów, uważając że nas to nie dotyczy.

„Bardzo trudno jest rzucić palenie, ale wielu osobom, które skorzystały z programu Stop Smoking Service się to udało. Pomagamy skutecznie rozstać się z nałogiem i uwolnić się od jego szkodliwego wpływu. Nawet jeśli przy pierwszej próbie rzucenia palenia poniesiemy porażkę, warto jest próbować do skutku, nie wolno zrażać się niepowodzeniami.” – mówi Małgorzata Kozber.

Rzuć palenie ze Stop Smoking Services.

Kontakt: Małgorzata Kozber

Telefon: 07908 245 853
Email: malgorzata.kozber@peterborough.gov.uk

Wywiad z Małgorzatą Kozber o programie Health Trainer Service: link

Artykuł: Gosia Prochal/ Radio Star

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here