Włącz radio
  about us

  Rewolucja seksualna w UK

  9 września, 2013 Nowości | Nowości ze świata

  Zapowiadają się zmiany w edukacji seksualnej najmłodszych Brytyjczyków. Wszystko dlatego, że obecny system kształcenia nie jest w żaden sposób dostosowany do potrzeb XXI wieku.

  Coraz większa liczba nastolatków ma dostęp do treści pornograficznych za pośrednictwem Internetu. Co smutniejsze, dla wielu praktyki stosowane w perwersyjnych filmach stanowią wzorzec do naśladowania we własnym związku. Zmiany są konieczne.

  Petycje o zreformowaniu obecnego systemu kształcenia seksualnego wystosowała redakcja „The Telegraph”, a na chwilę obecną wsparło ją ponad 25 tysięcy osób. Celem akcji jest nakłonienie Davida Camerona do reformy, która ostatni raz miała miejsce 13 lat temu i zakres tematyczny poruszanych przez nauczycieli kwestii mija się znacząco z obecnymi problemami brytyjskiej młodzieży.

  Poparcie dla akcji wyraził wicepremier Nick Clegg, który sceptycznie podchodzi do zachowawczej postawy ministra edukacji.

  – Uważam, że to absolutnie koniecznie, aby młodzi ludzie mogli zdobywać nowoczesną wiedzę na temat seksu i związków partnerskich po to, aby byli w stanie dokonywać świadomych wyborów. Pamiętajmy o tym, że świat jest zupełnie inny niż 13 lat temu, kiedy to ostatni raz aktualizowano program edukacji seksualnej. Tego typu kampanie w znaczy sposób podnoszą świadomość społeczną i wagę problemu – stwierdził Clegg.

  Mocne słowa padają również z ust samych nauczycieli, którzy czują się ograniczeni przez przestarzały materiał i mają związane ręce. Bez wątpienia czas na małą rewolucję seksualną, która poruszy fundamenty brytyjskiego systemu edukacji.

  Tagi: , , , , ,