Recepta Na Zdrowe Serce

0

Serce dla naszego organizmu jest tym, czym sprawny silnik dla samochodu. Jak o nie dbać? Radzi w Przepisie Na Zdrowie Radia Star kardiolog Elzbieta Pyrkosz-Cifonelli z Top Medical Clinic w Londynie.

W wywiadzie m.in o wartości regularnych badań i prowadzeniu zdrowego stylu życia, na który składa się m.in zdrowa dieta, aktywność fizyczna, unikanie stresu czy dobry sen.

Jaka jest recepta na zdrowe serce? Czego nasze serce najbardziej nie lubi? Jakie objawy mogą sugerować choroby serca? Kto najbardziej jest na nie narażony? Jaki tryb życia prowadzić po zawale? Jakie badanie wykonać, aby sprawdzić, czy z naszym sercem jest wszystko w porządku?

Na te i wiele innych pytań odpowiedziała w środowej rozmowie kardiolog Elżbieta Pyrkosz-Cifonelli z Top Medical Clinic w Londynie.

Zapraszamy do odsłuchania wywiadu:

O Lekarzu:  Elzbieta Pyrkosz-Cifonelli

Wymarzoną od lat młodzieńczych medycynę studiowałam w Akademii Medycznej w Krakowie. Od 25 lat pracuję jako lekarz. Posiadam bogate doświadczenie jako internista – specjalista chorób wewnętrznych.

Doświadczenie to zdobyłam pracując w Polsce w szpitalach, poradniach, pogotowiu ratunkowym oraz ambulatorium pomocy doraźnej. Część swojego lekarskiego doświadczenia wykorzystałam wykonując badania profilaktyczne pracowników zakładów pracy. Przez kilkanaście lat przeprowadzałam dodatkowo obrazowe badania diagnostyczne – ultrasonografię jamy brzusznej i sutków regularnie rozszerzając swoją wiedzę na licznych kursach, co skutkowało zdobyciem uznanego w Polsce Certyfikatu Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego.

W 2005r. rozszerzyłam swoje uprawnienia uzyskując stopień specjalisty w dziedzinie kardiologii. Przez szereg lat pracowałam w szpitalu, w prywatnej klinice oraz na oddziale kardiologii inwazyjnej jako kardiolog nieinwazyjny. W Wielkiej Brytanii jestem zarejestrowana w GMC jako specjalista (konsultant) z dziedziny chorób wewnętrznych, specjalista (konsultant) kardiolog, oraz lekarz ogólny (GP). Od 2011r. pracuję w Anglii jako konsultant w szpitalu w departamencie medycyny dla osób starszych. Pod moją opieką pozostają osoby w wieku 65+. W języku angielskim prowadzę i nadzoruję opieką na oddziale. Jako orto-geriatra przygotowuję starszych pacjentów do operacji ortopedycznych oraz nadzoruję rehabilitację po w/w operacjach. Leczę kardiologiczne i internistyczne powikłania u pacjentów z tej grupy wiekowej.

W Top Medical Clinic w Croydon pod Londynem udzielam porad z zakresu kardiologii i chorób wewnętrznych. Przeprowadzam diagnostykę i leczenie bólów w klatce piersiowej, diagnostykę i leczenie nadciśnienia, zaburzeń rytmu serca, niewydolności serca oraz wad serca u osób dorosłych. Wykonuję i interpretuję EKG oraz echokardiografię (USG serca) z opisem w języku polskim i angielskim.

Wykonuję i interpretuję badanie ultrasonograficzne jamy brzusznej. Interpretuję 24 godzinny zapis EKG metodą Holtera. Ponadto, udzielam porad z zakresu chorób wewnętrznych – chorób płuc (infekcje, astma oskrzelowa, zespół bezdechu sennego, przewlekła obturacyjna choroba płuc), porady z zakresu geriatrii w tym leczenie osteoporozy, identyfikacja przyczyn upadków osób starszych, leczenie głębokiej zakrzepicy żył, diagnostyka i leczenie zaburzeń pamięci. Jako lekarz z wieloletnim doświadczeniem przywiązuję dużą wagę do znaczenia profilaktyki schorzeń, stąd każda moja konsultacja zawiera elementy porady profilaktycznej.

Gosia Prochal / Radio Star

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here