Ranking fotoradarów

0

Około 12 milionów funtów w 3 lata! Tyle właśnie zarobiło zaledwie 10 fotoradarów, ustawionych przy brytyjskich drogach. Chcesz wiedzieć, które urządzenie zdominowało? Czytaj dalej!

Najbardziej dochodowe fotoradary są rozmieszczone na terenie Anglii i Walii. Na czele mandatowego rankingu stoi urządzenie umieszczone na autostradzie M60 w okolicy Stockport w Greater Manchester. Obecnie ma ono na swoim koncie prawie 33 tysiące osób, co daje (przy średniej wysokości mandatu) prawie 2 miliony funtów!

Na drugiej pozycji uplasował się fotoradar usytuowany na drodze A4042 w pobliżu Newport w południowej Walii, który to zarobił około 1,4 miliona funtów! Na dalszych miejscach znalazły się fotoradary w tunelu Limehouse we wschodnim Londynie oraz Scotland Road w Liverpoolu. Oba mechanizmy mają na swoim koncie około milion funtów. W top 10 znalazły się także urządzenia tymczasowe, choćby dwa obiekty ustawione przy zjazdach na autostrady M1 i M6. Przez półtora roku oba fotoradary napstrykały fotek za prawie milion funtów.

Z jednej strony można się cieszyć z dodatkowych wpływów do budżetu państwa, ale z drugiej można powątpiewać w skuteczność tego typu sprzętów. Podobnego zdania jest rzecznik prasowy organizacji AA. Coś ciężko zmotywować kierowców do zdjęcia nogi z gazu. Smutne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here