Przychodnie dostępne dla wszystkich!

0

Zapisy siedem dni w tygodniu od wczesnego ranka do późnego wieczoru. Dodatkowo zapisy online i wideo rozmowy. Brzmi trochę, jak kolejna taryfa jednego z wielu operatorów komórkowych, a jednak nie! Chodzi bowiem o reformę brytyjskiej służby zdrowia!

Codzienne trudy ludzkiego życia nie są obce premierowi UK, dlatego też postanowił on wyjść naprzeciw swoim przyszłym wyborcom i zmniejszyć ich dyskomfort. Chodzi głównie o pacjentów, którzy z powodów zawodowych nie mogą odwiedzić danego specjalisty i bardzo często „całują klamkę” gabinetowych drzwi.

David Cameron ogłosił więc istotne zmiany, które to umożliwią wszystkim obywatelom Wysp swobodny dostęp do gabinetów lekarskich, ambulatoriów czy oddziałów ratunkowych. Ma to dotyczyć przede wszystkim weekendów.

– Miliony ludzi mówią o tym, że ciężko im zapisać się do lekarza o odpowiedniej porze. Ciężko jest pogodzić taką wizytę z pracą czy obowiązkami rodzinnymi. Chcemy, aby to się zmieniło. Już od początku przyszłego roku będziemy testować w wybranych lokalizacjach nowe rozwiązania. Po ich sprawdzeniu, będą one zastosowane masowo – deklaruje premier.

Oczywiście nie ma co popadać w huraoptymizm. Sceptycznie do pomysłu podchodzi NHS, która to już teraz ma spore problemy z przyjmowaniem wciąż rosnącej liczby pacjentów. Istne oblężenie mają oddziały ratunkowe i poszczególni specjaliści. Coraz większa liczba chorych decyduje się na wizytę w najbliższym szpitalu i tam próbuje otrzymać doraźną pomoc.

Na przedsięwzięcie przeznaczona została kwota 50 milionów funtów. W wybranych placówkach lekarze będą dostępni codziennie od godziny 8 do 18. Co ważniejsze, możliwy będzie kontakt drogą mailową bądź też via Skype. Pacjenci z przewlekłymi schorzeniami będą mogli korzystać z opcji „telecare”, w przypadku której informacje o stanie zdrowia chorego będą przekazywane bezpośrednio do lekarza bez konieczności częstych wizyt w gabinecie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here