Włącz radio
  about us

  Przepis Na Piękny Uśmiech w Radiu Star – zaprasza Kacper Latos z Diamond Dental & Medical Clinic

  O przepisie na śnieżnobiały uśmiech, Kacper Latos z Diamond Dental & Medical Clinic w Londynie. 

  Gosia Prochal: Jakie są dostępne metody wybielania zębów w Diamond Dental and Medical Clinic?

  Kacper Latos: Są to trzy metody: metoda nakładkowa – metoda domowa, wybielanie w gabinecie i wybielanie w gabinecie zębów martwych po leczeniu ortodontycznym – czyli w zasadzie wszystkie metody wybielania dostępne na obecną chwilę.

  G.P.: Czy każdy może wybielić zęby i cieszyć się pięknym, hollywoodzkim uśmiechem?:)

  K.L.: Niestety nie, są pewne medyczne wskazania i przeciwskazania. Dlatego tak ważna jest konsultacja i pierwsza wizyta, podczas której stomatolog sprawdza, czy to wybielanie można przeprowadzić. Jeśli nie ma żadnych przeciwskazań – zabieg wykonujemy.

  G.P.: Jakich zasad należy przestrzegać w celu utrzymania efektów wybielania zębów?

  K.L.: Po wybielaniu pacjent dostaje informacje odnośnie tzw. „białej diety,” jest to zestaw czynności i produktów, których należy unikać przez pierwsze 72 godziny. Wśród nich znajdują się m.in. czerwone wino, piwo, kolorowe napoje – jak cola, czy kawa. Dlatego też, na ile ten zabieg się utrzymuje, jest kwestią indywidualną i zależy w dużej mierze od naszych nawyków. Jeśli ktoś pali, to może spodziewać się, że wybielanie trzeba będzie za jakiś czas powtórzyć. Natomiast pacjenci, którzy nie palą, nie piją dużo czerwonego wina i mają bardziej stonowaną dietę, gdzie jada się takie produkty jak biały ryż, czy ryby – wtedy to wybielanie utrzymuje się dłużej.

  G.P.: No właśnie – jak długo utrzymuje się efekt śnieżnobiałych zębów po wybielaniu?

  K.L.: Do sześciu miesięcy. Po tym czasie można wybielanie zębów powtórzyć.

  G.P.: Nowością w Diamond Dental & Medical Clinic są okulary wideo, dzięki którym możemy w czasie wizyty oglądać filmy oraz koncerty, lub słuchać relaksującej muzyki…

  K.L.: Tak, jest to rozwiązanie, które oferujemy w trakcie wybielania zębów. Przetestowaliśmy je na sobie;) gdy personel miał wybielane zęby, mieliśmy też okazję poznać opinię pacjentów, zapytać czy to rozwiązanie im się podoba i otrzymaliśmy od nich bardzo pozytywny feedback. Dlatego też stwierdziliśmy, że warto zacząć używać te okulary standardowo, ponieważ umila to zabieg i jest to coś nowego.

  G.P.: Na pewno dzięki takim metodom „dentystę da się lubić”

  K.L.: Byłoby idealnie, gdyby pacjenci lubili chodzić do dentysty. Rzadko się to zdarza, ze zrozumiałych powodów – ale do tego dążymy, żeby pacjenci przychodzili do stomatologa z uśmiechem i wychodzili z jeszcze większym uśmiechem na ustach.

  G.P.: Czy preparaty wybielające uszkadzają zęby?

  K.L.: Bardzo często wybielanie robi się w gabinetach kosmetycznych, gdzie te preparaty nie są sprawdzane, gdyż taki dobry preparat do wybielania musi spełniać normy narzucone w Europie, przez Unię Europejską i tego nie da się obejść. Te preparaty mogą zakupić tylko lekarze medycyny, bądź dentyści. Jeśli ktoś nie jest dentystą i nie jest zarejestrowany w danym kraju w Izbie Lekarskiej, to nie ma możliwości kupienia odpowiedniego preparatu. Te preparaty, które są używane przez dentystów są bezpieczne i nie uszkadzają zebów. Niestety jest cała gama różnych podróbek i one rzeczywiście mogą uszkodzić zęby, może nie bardzo drastycznie, ale na pewno mogą pacjentom uprzykrzyć życie.

  G.P.: Czy zabieg wybielania zębów jest nieprzyjemny?

  K.L.: Powiedziałbym, że jest przyjemny – jak porównamy to np. do usuwania ósemek.;) Pacjenci mówią, że czują się komfortowo podczas zabiegu. Jest bezbolesny, relaksujący – dzięki wspomnianym okularom video. Trwa około 40 min. W grudniu rozpocznynamy też laserowe wybielanie zębów, które trwa od 10 – 15 min. Rezultat jest ten sam, ale zabieg trwa krócej. Tego typu wybielanie robi w Anglii może z 10 gabinetów.

  G.P.: Czy wybielaniu towarzyszą efekty uboczne?

  K.L.: Mogą pojawić się niektóre efekty uboczne, np nadwrażliwość. Jest to coś normalnego, natomiast przeprowadziliśmy ostatnio taką statystykę – i przy około 300 wybielaniach, które zrobiliśmy w przeciągu 9 miesięcy – ani jedna osoba nie narzekała na nadwrażliwość zębów.

  G.P.: Czy przed wybielaniem trzeba wymienić nieestetyczne wypełnienia i zadbać o wyleczenie zębów?

  K.L.: O wyleczenie zębów – tak, a wypełnienia wymienia się „po”, gdyż wypełnienie dobiera się do koloru zęba. Po wybieleniu zębów jesteśmy w stanie dobrać odpowiedni kolor wypełnienia, dzięki czemu nie będzie go widać. Natomiast jeżeli dobierzemy ten kolor wcześniej, gdy zęby są bardziej żółtawe, a potem wybielimy zęby, to ten kolor wypełnienia będzie bardzo widoczny – będzie kontrastował. Dlatego rekomendowane jest podleczenie zębów „przed”, natomiast ostateczne wypełnienie estetyczne – „po.”

  G.P.: Czy są jakieś domowe sposoby, które mogą pomóc zachować na dłużej bielszy uśmiech?

  Przede wszystkim dieta. Są też różnego rodzaju pasty, ale one są dość drogie. Najlepszym sposobem, który ten bielszy uśmiech pozwoli nam zachować na dłużej, jest zrezygnować z palenia, ograniczenie kawy i czerwonego wina. Ewentualnie także ograniczenie coli i przerzucenie się na białą dietę, czyli jedzenie pokarmów, które mają w sobie mniej barwników. Ale jest to kwestia indywidualna, ciężko znaleźć uniwersalne rozwiązanie. Ja – powiem szczerze, nie dałbym sobie rady rezygnując rano z kawy – bez kawy nie da się funkcjonować. Dlatego to wybielanie się powtarza, to nie jest na całe życie. Jeżeli ktoś myśli o takim rozwiązaniu na lata, żeby mieć spokój, to trzeba pomyśleć o licówkach.

  G.P.: Zabieg wybielania jest zabiegiem z zakresu stomatologii estetycznej, który ma za zadanie przywrócić naszej twarzy śnieżnobiały uśmiech, a to w efekcie przyczynia się do odzyskania pewności siebie…

  K.L.: Jak najbardziej, wydaje mi się, że ten estetyczny wygląd i uśmiech znajduje się na szczycie każdej listy życzeń.

  G.P.: Dziękuję serdecznie za rozmowę

  K.L.: Dziękuję i Życzę Wesołych, Zdrowych Świąt!

  Strona internetowa: Diamond Dental & Medical Clinic: link

  Tagi: , , , ,