Włącz radio
  about us

  „APLAUZ” – I Polski Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej w Peterborough

  Takiego wydarzenia jeszcze na Wyspach nie było. Nie było Festiwalu, który skupiałby utalentowanych wokalistów z całej Wielkiej Brytanii. Dając im tym samym możliwość rozwinięcia skrzydeł i zaprezentowania talentu przed liczną publicznością. Polskie Ognisko Muzyczne w Peterborough, zaprasza do udziału w I Polskim Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej.

  „Głównym celem Festiwalu jest zachęcenie dzieci i młodzieży do posługiwania sie językiem ojczystym oraz uwrażliwienie ich na piękno kultury polskiej. Mamy nadzieje, ze te dni bedą wypełnione polską piosenką oraz że do Peterborough zjadą się całe rodziny, aby wymienić doświadczenia i kibicować najmłodszym w ich poczynaniach wokalnych.” – mówi Martyna Bilska, Dyrektor Festiwalu.

  Wszyscy pamiętamy podobne Festiwale z Polski, organizowane przez Domy Kultury, czy Szkoły Muzyczne. Organizatorzy Festiwalu – Polskie Ognisko Muzyczne w Peterborough, postanowili przenieść swoje wspaniałe doświadczenie na grunt brytyjski. I stworzyć płaszczyznę, która może stać się prawdziwą kuźnią talentów.

  Wykonaniom uczestników będzie przysłuchiwać się bacznie jury, a dla zwycięzców konkursu przewidziane zostały atrakcyjne nagrody rzeczowe i pieniężne.

  Wywiad na antenie Radia Star. O Festiwalu opowiadają jego organizatorki: Martyna Bilska, Iwona Burnac i Joanna Bernat:

  Wydarzenie odbędzie się w dniach od 22 do 23 kwietnia 2017 roku w Thomas Deacon Academy i Cresset Theatre w Peterborough. Do udziału w Festiwalu zaproszone są dzieci i młodzież do osiemnastego roku życia. Uczestnicy zostaną podzieleni na kategorie wiekowe, solistów, duety oraz zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne.

  Warunkiem kwalifikacyjnym Festiwalu jest nadesłanie do 28.02.2017 dwóch piosenek w formie mp3, video lub linku do kanału na YouTube, przy czym co najmniej jedna z piosenek musi być zaśpiewana w języku polskim.

  Karty zgłoszeniowe można przesyłać na adres e-mail: aplauz.festiwal@gmail.comWszystkie niezbędne informacje, regulamin, zasady uczestnictwa oraz kartę zgłoszeniową można znaleźć na stronie internetowej: www.aplauzfestiwal.co.uk

  3-1-e1468838912290

  Jest nam bardzo miło, że mogliśmy objąć patronatem medialnym to wyjątkowe wydarzenie. Podczas Festiwalu zostanie również wręczona nagroda specjalna Radia Star. Na zwycięzcę czeka m.in. emisja piosenki na antenie Radia Star.

  Zapraszamy serdecznie do udziału w Festiwalu w imieniu Polskiego Ogniska Muzycznego w Peterborough.

  Polskie Ognisko Muzyczne działa oficjalnie od stycznia tego roku, obecnie na zajęcia uczęszcza 60 uczniów, w wieku od 5 do 15 lat. W ramach Ogniska dzieci mogą uczyć się gry na pianinie, gitarze, ksylofonie, ukulele, harfie i melodyce. A od września tego roku w ofercie Ogniska znajdują się również idywidualne lekcje śpiewu.

  „Zaczynaliśmy parę lat temu jako samodzielni nauczyciele, którzy uczą muzyki we własnym zakresie. Postanowiliśmy jednak połączyć siły, bo stwierdziliśmy, ze razem będziemy w stanie zrobić więcej. Okazało się, że był to świetny pomysł. Jesteśmy bardzo dumni, że udało nam się coś takiego osiągnąć. W obcym kraju, a jednak czujemy się tu jak u siebie” – mówi Joanna Bernat, nauczycielka gry na pianinie, ukulele i dzwonkach, jedna z założycielek Ogniska.

  Dyrektor Festiwalu: Martyna Bilska
  Koordynator Festiwalu: Iwona Burnac
  Polskie Ognisko Muzyczne: Joanna Bernat

  Gosia Prochal/ Radio Star

  8-e1468840016648

  15240139_1469397186418817_1629502286_n

  Tagi: , , ,