Nie przypadkowo Polski Wieczór w Shrewsbury odbywa się 11 listopada. To ważna data dla Polaków i Polski. Organizatorzy – Polskie Centrum Shrewsbury, przygotowali z tej okazji wyjątkowy program wydarzenia, który będzie połączeniem przyjemności z refleksją.

Jak mówi dyrektor organizacji, Katarzyna Fejfer – ten niesamowity event to wspaniała okazja, by poznać polską kulturę, historię, czy tradycję. „Zawsze mamy pozytywny odzew z polskiego Konsulatu i od władz miasta, gościmy konsula z Manchesteru, mera Shrewsbury, mera Telford i lokalnych radnych” – opowiada.

„Wśród gości są Brytyjczycy, Polacy, Hiszpanie, jak również reprezentanci innych narodowości. Chcemy dzięki temu zachęcić naszych sąsiadów, a także mieszkańców Shrewsbury i okolic do wspólnego świętowania z nami, do integracji” – dodaje.

Prezentacje historii oraz geografii wraz z turystyką, przyciągają na wydarzenie wielu zainteresowanych, a uroczystość umila zawsze występ folkowy tancerzy z Polskiej Sobotniej Szkoły z Telford.

Co roku, w Polskim Wieczorze uczestniczy również policja. „Dzięki temu wzmacniamy naszą współpracę” – zaznacza Katarzyna Fejfer. W nadchodzącej imprezie wezmą też udział przedstawiciele służby zdrowia. „Już nie mogą się doczekać, by spróbować naszego pysznego, polskiego jedzenia, które będziemy serwować podczas wieczoru” – mówi.

Podczas wydarzenia będzie miała miejsce wystawa lokalnej artystki – Joy Hansford Bellingham, której obecność na Polskim Wieczorze to kolejny element integracji.

Zapraszamy serdecznie do udziału w wydarzeniu!

Data i Miejsce:
11 listopada, od godz. 16.00
Crowmoor Baptist Chucrh, Shrewsbury SY2 5JJ (Shropshire)

Cena biletu – £8, dzieci powyżej 5 lat – £4.

Pieniądze zostaną przekazane na dwie fundacje, Marie Curie Foundation oraz The Royal British Legion.

Facebook Polish Centre Shrewsbury: link

Źródło: Informacja prasowa/Prochal

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here