Polska sztuka w Edinburghu

0

Nie zabraknie polskich akcentów w tegorocznej edycji Edinburgh Fringe Festival. W zeszłym roku w programie znalazło się ponad 180 polskich koncertów, spektakli i innych. Jak będzie w tym? Sprawdźcie sami!

Polacy, mieszkający na stałe w stolicy Szkocji, mogą liczyć na rozbudowany tematycznie program polskich przedstawień. Dla fanów tańca polecamy specjalnie przygotowaną na tę okazję sztukę taneczną, prezentującą reakcje ciała na pulsującego rock’n’rolla.Będzie można również obejrzeć teatr kukiełkowy dla dorosłych, który zaprezentuje nam smutną historię małego chłopca.

Niewątpliwym gwoździem programu będzie spektakl Wrocławskiego Teatru Arka, opisujący trudną sytuację osób niepełnosprawnych intelektualnie we współczesnym świecie. Działalność teatru można podzielić na dwie zasadnicze płaszczyzny. Pierwszą z nich jest sfera artystyczna, łącząca w sobie dwa spojrzenia na świat: oczami osób pełnosprawnych i niepełnosprawnych umysłowo. Drugi wymiar ma aspekt społeczny, mający na celu ukazać podstawowe różnice i podobieństwa pomiędzy ludźmi zdrowymi i niepełnosprawnymi.

Jednym słowem: WARTO! Zapraszamy serdecznie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here