Polska mafia w UK

0

Polscy przestępcy nie próżnują i traktują nasz kraj jako swoją bazę operacyjną, skąd ściągają współczesnych niewolników do pracy w UK i nie tylko!

Polskie gangi specjalizują się również wyłudzaniem brytyjskich benefitów poprzez m.in. organizowanie fałszywych małżeństw. Skąd wiadomo o takich praktykach? Wszystko dzięki czujnemu oku National Crime Agency, której pracownicy będą prowadzić działania operacyjne na terenie państwa polskiego.

Do głównych obowiązków NCA należy walka ze współczesnym niewolnictwem na obszarze Wysp. Jest to powszechnie stosowany proceder, którego ofiary pochodzą często z różnych stron globu. Traktowane są one jako towar i po przyjeździe do UK pracują bez wynagrodzenia, praw pracowniczych i kontaktu z bliskimi.

Wyjazd do Polski jest wydarzeniem historycznym. Jest to pierwsza tego typu operacja funkcjonariuszy NCA na terenie naszego kraju. Na miejscu specjalne służby rozpoczną działania, mające na celu rozpracowanie sieci przestępczych od środka i ich likwidację. Podobne bazy powstaną także na obszarze Wietnamu, Chin, Albanii i Nigerii.

Co jest powodem tak intensywnego rozwoju polskich gangów? Przede wszystkim otwarcie granic, które umożliwia Polakom swobodne przemieszczanie się po innych państwach członkowskich. Owe ułatwienie otworzyło wiele perspektyw dla przestępczości zorganizowanej.

– Nasze najnowsze działania skierowane przeciwko handlarzom ludźmi mają na celu również obalenie pewnego mitu, na podstawie którego wiele osób myśli, że ściągani do UK współcześni niewolnicy to przestępcy imigracyjni. To przede wszystkim ofiary zorganizowanej przestępczości, z którą zamierzamy się skutecznie rozprawić – mówi David Armond z NCA.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here