Polacy w Zjednoczonym Królestwie już trzeci rok z rzędu organizują kampanię krwiodawstwa #polishblood, mającą na celu promowanie dobrego wizerunku Polonii na Wyspach.

Akcja zainicjowana w 2015 roku spotkała się z ogromnym zaangażowaniem Polaków oraz niezwykle ciepłym przyjęciem ze strony Brytyjczyków i społeczności międzynarodowej. Setki zdjęć z brytyjskich szpitali i stacji krwiodawstwa Polaków oddających krew z logiem #polishblood w tym roku znów zalewają media społecznościowe.

Do akcji na swoich profilach namawia m.in. Patrick Ney, najbardziej znany angielski bloger w Polsce. W swoim wezwaniu, które obejrzało kilkadziesiąt tysięcy ludzi w ciągu jednego dnia, mówi że ta inicjatywa to “znakomita promocja pozytywnego wizerunku Polaka na Wyspach”.

Paulina Główka, Miss Polski UK & Ireland 2017, na swoim profilu na facebooku również zachęca do przyłączenia się do akcji, mówiąc, że oddając krew “możemy uratować komuś życie i wspomóc tych najbardziej potrzebujących.”

Bolesław Sosnowski, jeden z ambasadorów #polishblood, stwierdził, że “akcja promuje budowanie przyjaźni polsko-brytyjskiej zapoczątkowanej przelaną krwią w obronie Wysp dokładnie 77 lat temu podczas Bitwy o Anglię.” „Dziś my również możemy ratować życie innych, a przecież nie kosztuje nas to tak wiele” – przekonuje.

Akcja dotarła też do Szkocji, którą zamieszkuje znaczna liczba Polaków. Reprezentant #polishblood Ariel Kleszowski, w szczególności zachęca do wsparcia kampanii tych, którzy nigdy jeszcze wcześniej nie odważyli się oddać krwi. “Uśmiechnięci pracownicy stacji krwiodawstwa ciągle są przy Tobie, a po oddaniu krwi częstują Cię łakociami. Oddawanie krwi to przyjemność, a igły wcale nie są takie straszne!” zapewnia.

Rejestracja w celu oddania krwi zajmuje tylko 2 minuty.

Walia: https://www.welsh-blood.org.uk/giving-blood/
Anglia: https://my.blood.co.uk/Account/Register
Szkocja: https://www.scotblood.co.uk/
Irlandia Północna: http://www.nibts.org/wheretodonate.html

Organizatorzy proszą o drukowanie kartek #polishblood i robienie sobie zdjęć podczas oddawania krwi: polishblood.jpg, a następnie przesyłanie ich na maila: info@britishpoles.uk. Wszystkie zdjęcia publikowane są na Twitterze, Instagramie i Facebooku.

British Poles Initiative, pomysłodawca akcji Andrzej Rygielski, a także ponad 60 polonijnych organizacji i osób publicznych, które poparły #polishblood na przestrzeni lat, zachęcają do aktywnego działania i przekonują, że “od nas samych zależy wizerunek Polaków w ZjednoczonymKrólestwie”.

Akcja trwa przez cały tydzień 20-27 sierpnia 2017.

Więcej informacji o #polishblood: http://www.polishblood.info
Główne wydarzenie na facebooku: link

Źródło: Informacja prasowa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here