Włącz radio
  about us

  Pociągiem na Okęcie nie da rady

  9 sierpnia, 2013 Nowości | Nowości z Polski

  W najbliższą sobotę klienci warszawskiego portu lotniczego mogą mieć pewne problemy z dojazdem. Wszystko z powodu zaplanowanego na ten dzień przeglądu technicznego w tunelu na stacji Warszawa Lotnisko Chopina.

  Przegląd jest pokłosiem czerwcowego wypadku, pod czas którego wykoleiła się miejscowa SKM-ka. Prace remontowe zaczynają się dokładnie o 18 (czasu polskiego) i po tej godzinie nie będzie można dojechać na Okęcie pociągiem.

  Poniżej prezentujemy dokładne rozpiski tymczasowych zmian:
  – linia S3 dojedzie wyłącznie do przystanku Warszawa Służewiec, a trasy pozostałych pociągów zostaną znacząco skrócone,
  – linia S2 będzie kursować między dworcem Śródmieście a dworcem Zachodnim (ostatni pociąg z Okęcia odjedzie o 18:06, a na lotnisko z Śródmieścia o 17:20),
  – pociągi linii KML dojadą jedynie do przystanku Warszawa Służewiec (ostatni pociąg w stronę lotniska odjedzie o 17:12, a z lotniska o 17:50)

  Z Służewca dla pasażerów uruchomiona zostanie zastępcza linia autobusowa Z, która będzie kursowała na trasie PKP Służewiec – Lotnisko Chopina. Z Okęcia do centrum będzie można się dostać autobusem linii 175.

  – Na lotnisku o wszelkich utrudnieniach komunikacyjnych będzie przypominać informator ZTM, dyżurujący w łączniku prowadzącym z portu lotniczego do stacji kolejowej. Drugi informator, na Dworcu Śródmieście, poinformuje pasażerów linii S2 o konieczności przesiadki do linii S3 lub KML na Dworcu Centralnym –tłumaczył przedstawiciel władz miasta.