Włącz radio
  about us

  W Londynie powstanie pierwsza restauracja dla nudystów

  22 kwietnia, 2016 Ciekawostki | Nowości ze świata

  „The Buyandi” ma być pierwszą tego typu placówką w stolicy. Pomysłodawcy są przekonani, że naturalne jedzenie powinno iść w parze również z ubiorem, więc wstęp do środka możliwy będzie wyłącznie bez odzienia.

  Oficjalne otwarcie restauracji zaplanowano dopiero na czerwiec, ale rezerwacji dokonało już ponad 4 tysiące osób. Miejsce to zachęcać będzie ludzi do czegoś co autorzy nazywają „doświadczeniem prawdziwego wyzwolenia” i przekonują, że posiłki skonsumowane nago nabierają zupełnie innego charakteru.

  Po wejściu do środka, klienci będą proszeni o skorzystanie z szatni i rozebranie się do naga, a następnie założenie lekkiego, prześwitującego okrycia, które ściągną dopiero przy stolikach. Te otoczone będą bambusowymi panelami, które stworzą pozory prywatności. Restauracji zapewni również specjalne, dodatkowe serwetki, aby zapobiec nieszczęśliwym oparzeniom.

  Nadzy będą również kelnerzy, którzy oferować będą takie przysmaki jak grillowane mięsa czy warzywa, przygotowywane na naturalnym ogniu w ręcznie robionych, glinianych naczyniach.

  Na miejscu obowiązywać będzie bezwzględny zakaz korzystania z telefonów komórkowych i aparatów. Właściciele placówki chcą namówić tym sposobem ludzi do chwilowej ucieczki z przepełnionego technologią świata.

  Nazwa miejsce wywodzi się z języka hindi w którym oznacza „naturalne”. Jej założyciel, Seb Lyall, jest przekonany, że będzie to świetnie miejsce na randkę czy kolację z przyjaciółmi. Nie ma również wątpliwości, że restauracja przyciągnie naturystów i wegan z całej Wielkiej Brytanii.

  Restauracja oferować będzie łącznie 42 miejsca, a pojedyńczy obiad ma kosztować ok. £60 od osoby. Obecnie nie jest znana jej lokalizacja.

  Źródło: The Telegraph / Londynek.net – Marcin R.

  Tagi: , , ,