Włącz radio
  about us

  Peterborough Polish Day – promocja polskiej tradycji i kultury w sercu miasta

  25 czerwca odbędzie się w Peterborough I w historii miasta Dzień Polski, wydarzenie promujące polską tradycję, kulturę, biznes i pyszną polską kuchnię. Impreza będzie miała miejsce w samym sercu miasta, na placu Katedralnym. 

  Peterborough to miasto wielokulturowe, w którym odbywało się do tej pory wiele eventów, podczas których obywatele różnych krajów mieli okazję pochwalić się tym, co w ich kulturze najlepsze. Dlatego też bardzo cieszy fakt, że swojego wydarzenia w kalendarzu imprez doczekała się również liczna Polonia.

  Pomysłodawcą i organizatorem wydarzenia jest Daniel Guz, znany ze swojej społecznej działalności i organizacji wielu eventów mających na celu promocję Polski. „Zapraszam wszystkich bardzo serdecznie na Peterborough Polish Day, podczas którego chcemy promować nasz wspaniały kraj przez muzykę, piosenkę, taniec i tradycyjne polskie przysmaki, takie jak pierogi, polski chleb, czy miód.” – mówi.

  Bogaty program wydarzenia i otwarta forma eventu na świeżym powietrzu sprawia, że jest to idealna forma spędzenia wolnego czasu dla całej rodziny. Szczególnie w ostatnich latach widać coraz więcej inicjatyw podejmowanych przez Polaków mieszkających w Peterborough, a tego typu wydarzenie to idealna okazja do integracji z mieszkańcami miasta.

  W trakcie „Peterborough Polish Day” będą miały miejsce występy wokalne, taneczne, prezentacja polskich biznesów, osiągnięć i degustacja polskiej kuchni. „Będzie to dzień pełen atrakcji, podczas którego wystąpią artyści w tradycyjnych polskich strojach, celebrując bogaty folklor różnych miast i regionów naszego kraju. Polskie media dołączą do nas tego dnia i mam nadzieję, że wielu ludzi pojawi się na wydarzeniu i będzie nas wspierać w promocji Polski” – dodaje Daniel Guz.

  Bardzo się cieszymy, że Radio Star i TwojaAnglia.co.uk objęły patronat nad tym wydarzeniem.

  Data i miejsce

  25 czerwca, od godz. 10:00,
  Peterborough Cathedral Square, PE1 1XH

  Organizator: Daniel Guz

  Gosia Prochal/Radio Star

  Tagi: , ,