Patrick the Pan

0

Pod pseudonimem Patrick The Pan ukrywa się Piotr Madej, którego muzyczny debiut robi furorę w polskim Internecie. Ma 24 lata, urodził się i mieszka w Krakowie. Gra na gitarze i klawiszach, śpiewa, jest samoukiem. Jesienią ubiegłego roku na dwa miesiące zamknął się w swoim pokoju, gdzie za pomocą jednego mikrofonu, komputera i kilku instrumentów nagrał swoją debiutancką płytę „Something of an End”!

Muzyka Piotrka to wypadkowa jego wielu inspiracji od islandzkiego, chłodnego piękna, przez dyskretne ukłony w stronę progresywnej Wielkiej Brytanii lat 70-tych aż po współczesną americanę i alternatywne country. Natychmiast po wydaniu płyty pojawiły się same pozytywne recenzje w Polsce (m.in. Dziennik Polski, Uwolnij Muzykę, Brand New Anthem) jak i zagranicą (m.in. indierockmag.com, indiepoprock.com, radiohead.fr).

Muzyka Piotra pojawiła się również w eterze (Trójka, Radio Kraków, Chilli Zet, Radiofonia). Zaraz po wydaniu płyty pojawiły się też pierwsze propozycje koncertowe, w związku z czym Piotr nawiązał współpracę z muzykami, którzy w tej chwili współtworzą wraz z nim zespól Patrick the Pan. W lipcu zespół zagrał na festiwalu Open’er w Gdyni i był to zaledwie czwarty koncert w ich karierze!

Nie jest to jedyny festiwal, który zainteresował się muzyką PTP (Tylko Nie BYTOM, GreenZoo Festival, Grolsch ArtBoom Festival, PiotrkOff Festival, Opole Songwriters Festival). Wszystko wokół tego projektu dzieje się bardzo szybko. W maju premierę miał teledysk do piosenki „Bubbles”, w którym jedna z ról zagrał Piotr Cyrwus!

„Ta płyta (…) brzmi świetnie i dowodzi tego, że jeśli ktoś ma pomysł na muzykę, jeśli ktoś ma wrażliwość muzyczną, to naprawdę nie trzeba drogich studiów nagraniowych, wielogodzinnych sesji, bo, to może banalnie zabrzmi, prawdziwa muzyka bez problemu się obroni” – Piotr Kosiński (Trójka)

„Dawno nikt mnie tak nie zaskoczył (…) Po takim debiucie można oczekiwać światowej kariery, bo i muzyka jest tu absolutnie światowa.” – Daniel Wyszogrodzki (Zwierciadło)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here