Włącz radio
  about us

  Oszczędność przyczyną pożaru Grenfell Tower w Londynie?

  W wyniku pożaru wieżowca Grenfell Tower, który wybuchł w zachodnim Londynie, w nocy z wtorku na środę, zginęło co najmniej 58 osób. Brytyjka premier Theresa May zarządziła dochodzenie dotyczącę ustalenia przyczyn pożaru.

  Scotland Yard rozpoczął dochodzenie. Wiadomo, że w ubiegłym roku zakończono pracę modernizujące budynek. Jedną z najważniejszych kwestii jest ustalenie jakiej jakości materiał został użyty do odnowienia tego 24-piętrowego budynku.

  Koszt modernizacji opiewa na kwotę 8,6 mln funtów i  jej  celem miała być m.in. ochrona przed ewentualnym pożarem mieszkańców tego bloku.

  Śledczy zainteresowali się niewielką firmą Harley Facades, która montowała  w wieżowcu panele amerykańskiej firmy Reynobond.  Ustalono, że wersja ognioodporna tych paneli kosztuje 24 funty za metr kwadratowy. Wersja podstawowowa paneli, nie będąca ognioodporną, kosztuje 2 funty mniej.

  Wykonawca prac w Grenfell Tower wybrał jednak wersję tańszą, oszczędzając tym samym pięć tysięcy funtów. Ogniotrwałe zabezpieczenie uniemożliwiłoby rozprzestrzenianie się ognia z ekspresową predkością.

  Nadal trwa przeszukiwanie zgliszczy. Liczba ofiar śmiertelnych może wzrosnąć.

  Fot. The Telegraph

  Źródło: SM/TwojaAnglia.co.uk

  Tagi: , ,