Włącz radio
  about us

  Ola Bieńkowska

  11 grudnia, 2013 Goście Łowcy Talentów

  Choć z zespołem The Australian Pink Floyd Show zagrała ponad 500 koncertów i zjeździła cały świat, muzyczne spełnienie przyniosło jej dopiero nagranie solowej płyty. Ola Bieńkowska, bo o niej mowa była naszym gościem!

  O takich osiągnięciach muzycznych jakie ma Ola Bieńkowska z pewnością marzy większość artystów. Umiejętności wokalne zdobywała w Szkole Muzycznej im F. Chopina pod okiem legendy polskiego jazzu, Ewy Bem, z kolei dyplom Liverpool Institute for Performing Arts odebrała z rąk samego Paula McCartney’a, ponadto wielokrotnie występowała na deskach teatrów muzycznych w Polsce i za granicą.

  Po kilku latach występowania z zespołem Ola postanowiła stworzyć własny, solowy materiał. Efektem jej pracy jest płyta „Resume (Take One)”, na którą składa się 13 nastrojowych jazzowo-popowych utworów. Oprócz niebanalnych tekstów i przejmujących melodii, autorstwa Oli i Krzysztofa Herdzina, na uwagę zasługują także wybitni muzycy, którzy brali udział w nagrywaniu płyty. Oprócz wspomnianego już Krzysztofa Herdzina (fortepian) byli to Jacek Królik (gitara), Robert Kubiszyn (bas) i Robert Luty (bębny). Z kolei mastering jest dziełem Denisa Blackhama, odpowiedzialnego za ostateczne brzmienie nagrań niezliczonych artystów światowego formatu od Led Zeppelin po Anthony & The Johnsons. Choć płyta ” stanowi pierwszy zbiór kompozycji, Ola zaznacza, że nowe piosenki na zapowiadaną premierę polską już się piszą!

  Zapraszamy do odsłuchania całego wywiadu!

  Tagi: ,