Włącz radio
  about us

  Okręt wojenny na żyletki

  13 sierpnia, 2013 Nowości | Nowości ze świata

  17 lat więzienia i 400 milionów dolarów kary za doszczętne zniszczenie okrętu atomowego USS Miami! Surowa kara za niewyobrażalną głupotę!

  Na początku 23 maja 2012 roku świat obiegła niezwykła informacja, stacjonujący w Portsmouth wielozadaniowy atomowy okręt podwodny USS Miami został podpalony! Sprawcą był jeden z pracowników remontowych, który to miał dość siedzenia w ciasnych pomieszczeniach i postanowił ulżyć swoim mękom i podpalić wnętrze okrętu!

  Gaszenie ogromnego statku trwało ponad 12 godzin, a podczas akcji ratunkowej ucierpiało 7 strażaków. Mimo wielogodzinnych starań nie udało się uratować okrętu i jego wnętrze zostało doszczętnie spalone. Straty wyceniono na kwotę 450 milionów dolarów!

  Za swój wybryk oskarżony dostał 17 lat więzienia i karę w wysokości 400 milionów dolarów. W początkowym stadium podjęto próby naprawy okrętu, jednak z powodu drastycznych cięć budżetowych i presji opinii publicznej, trzeba było zrezygnować z tej wizji. Na początku sierpnia władze Stanów Zjednoczonych podjęły decyzję o… ZEZŁOMOWANIU USS Miami!

  Jest to pierwsza tego typu decyzja w dziejach amerykańskiej floty wojennej!