Okręt wojenny na żyletki

0

17 lat więzienia i 400 milionów dolarów kary za doszczętne zniszczenie okrętu atomowego USS Miami. Surowa kara za niewyobrażalną głupotę!

Na początku 23 maja 2012 roku świat obiegła niezwykła informacja, stacjonujący w Portsmouth wielozadaniowy atomowy okręt podwodny USS Miami został podpalony! Sprawcą był jeden z pracowników remontowych, który to miał dość siedzenia w ciasnych pomieszczeniach i postanowił ulżyć swoim mękom i podpalić wnętrze okrętu!

Gaszenie ogromnego statku trwało ponad 12 godzin, a podczas akcji ratunkowej ucierpiało 7 strażaków. Mimo wielogodzinnych starań nie udało się uratować okrętu i jego wnętrze zostało doszczętnie spalone. Straty wyceniono na kwotę 450 milionów dolarów!

Za swój wybryk oskarżony dostał 17 lat więzienia i karę w wysokości 400 milionów dolarów. W początkowym stadium podjęto próby naprawy okrętu, jednak z powodu drastycznych cięć budżetowych i presji opinii publicznej, trzeba było zrezygnować z tej wizji. Na początku sierpnia władze Stanów Zjednoczonych podjęły decyzję o… ZEZŁOMOWANIU USS Miami!

Jest to pierwsza tego typu decyzja w dziejach amerykańskiej floty wojennej!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here