Włącz radio
  about us

  Oko ropuchy

  30 sierpnia, 2013 Nowości | Nowości z Polski

  Wczesna polska wiosna, obiektyw wystawiony na pobliski staw. Warszawa w zasięgu wzroku i nieustraszony fotograf wpatrzony w taflę wody. Brzmi intrygująco? Powinno.

  W takiej właśnie scenerii poczęte zostało małe dziełko, które swoim pięknem i prostotą podbiło serca szacownego jury. Kto jest autorem enigmatycznej fotografii? Łukasz Bożycki, biolog z wykształcenia i przyrodnik z zamiłowania.

  Ów mężczyzna wykonał nietuzinkowe zdjęcie, które już w połowie października będziecie mogli zobaczyć w londyńskim Muzeum Historii Naturalnej! „Oko ropuchy”, bo tak brzmi tytuł fotografii, znalazło się w gronie 100 innych nagrodzonych prac w konkursie Wildlife Photographer of the Year 2013!

  Polski fotograf zwyciężył w kategorii „portrety zwierząt” , pokonując przy tym 40 tysięcy konkurentów z 96 krajów świata!

  W Muzeum Historii Naturalnej „Oko ropuchy” i inne dzieła będą dostępne dla oglądających miedzy 18 października a 23 marca 2014 roku! Później wystawa objedzie poszczególne brytyjskie miasta i ruszy w dalszą podróż po świecie!