Nietypowy prezent dla królewskiej pary

0

Brytyjska babymania dotarła do Polski. Władze Trzebiatowa z okazji narodzin nowego członka rodziny królewskiej postanowiły wysłać niezwykłą paczkę.

W przesyłce znalazł się trzebiatowski słonik, będący symbolem miasta oraz list z życzeniami do księcia Williama i jego małżonki. Gest mieszkańców polskiego miasteczka spodobał się brytyjskiej parze. W odpowiedzi sekretarz księżnej Kate, Rabecca Deacon podziękowała za miły gest.

Trzebiatowski słoń przyszedł na świat w roku 1630 na dalekim Cejlonie. Trzy lata później słonica została przewieziona do Europy jako prezent dla ówczesnego władcy Niderlandów. Później jej właścicielem stał się kuzyn monarchy, jednakże po swoim awansie na gubernatora Brazylii musiał on sprzedać słonia.

Kolejny właściciel słonicy „Hansken” nauczył swoją podopieczna ponad 36 sztuk cyrkowych i podróżował z nią po całym kontynencie europejskim. Słonica potrafiła m.in. podnosić trąbą pieniądze, grać na bębnie, maszerowała także z flagą w trąbie i strzelała z muszkietu. Słynęła też z tego, że uwielbiała piwo i nie gardziła mocniejszymi trunkami! Zawitał również do Trzebiatowa, gdzie pocieszne zwierzę tak mocno przypadło lokalnym mieszkańcom do serca, że postanowili uwiecznić je jako symbol miasta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here