Włącz radio
  about us

  Nie jesteśmy tu po to, żeby wspierać system jednopartyjny, ale żeby go obalić

  19 września, 2013 Nowości | Nowości ze świata

  Temat odejścia Wielkiej Brytanii ze struktur unijnych nadal pozostaje aktualny. Przeciwko takiej ewentualności oponował wczoraj wicepremier Nick Clegg.

  Zdaniem polityka pozostanie częścią Unii Europejskiej leży w interesie narodowym państwa. Zarzuca on konserwatystom, że wydaje się im, iż UK mogą się odwrócić od Europy przy zachowaniu wiodącej pozycji na świecie. Clegg obawia się, że Wyspy przestaną być traktowane poważnie przez inne kraje świata, jeżeli same zdecydują się na krok w stronę izolacji politycznej i gospodarczej.

  Przywódca liberałów apelował także do społeczeństwa brytyjskiego, żeby w zbliżających się wyborach parlamentarnych w 2015 roku nie dopuścili do powstania rządu jednopartyjnego. – Nie jesteśmy tu po to, żeby wspierać system jednopartyjny, ale żeby go obalić – tłumaczył wicepremier.

  Nick Clegg jest ostro krytykowany przez swoich partyjnych kolegów i zarzuca się mu, że w rządzie koalicyjnym Camerona niezbyt dobrze broni o interesy liberałów. Zgodnie z wynikami sondażów Liberalni Demokraci mają obecnie poparcie poniżej 10%.

  Tagi: , , ,