„NIE” dla Syrii

0

Wielka Brytania nie zaangażuje się w działania zbrojne na terenie Syrii. Taką decyzję podjęli przedstawiciele Brytyjskiej Izby Gmin.

Mimo wcześniejszemu wsparciu udzielonemu Radzie Bezpieczeństwa Narodowego przez premiera Davida Camerona, na interwencję w Syrii nie ma co liczyć. Podczas głosowania, które odbyło się dzisiaj w nocy większość parlamentarzystów (285) opowiedziała się przeciwko jakiemukolwiek zaangażowaniu strony brytyjskiej w konflikt domowy na terenie Syrii. Zaledwie 13 osób mniej uważało, że atak chemiczny w Damaszku powinien zostać rozwiązany na drodze zbrojnnej.

Jedno jest pewne, Wielka Brytania nie weźmie udziału w interwencji. Podobnego zdania jest minister obrony Philip Hammond. David Cameron potwierdził, że rząd nie będzie lekceważył zdania parlamentarzystów.

Na terenie Syrii od kilku dni przebywają inspektorzy ONZ ds. broni chemicznej, którzy kończą już właśnie swoje prace. W sobotę mają opuścić tereny państwa syryjskiego. Mimo głośnej nagonki medialnej i zainteresowania sprawą przez państwa zachodnie, reżim zaprzecza, jakoby użyta została broń chemiczna przeciwko rebeliantom i to na tych ostatnich zrzuca odpowiedzialność za tragiczne zajścia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here