Włącz radio
  about us

  Napad na bank

  13 września, 2013 Nowości | Nowości ze świata

  Czy nasze pieniądze są bezpieczne? A może lepiej trzymać je w grubej skarpecie? Czasami okazuje się, że skomplikowany system komputerowych można obejść i spektakularnie wyczyścić konta setek ludzi.

  Na szczęście w przypadku jednego z londyńskich banków incydent ten się nie udał, a lokalna policja zatrzymała 12-osobową szajkę, która próbowała przejąć kontrolę na systemem bankowych zabezpieczeń. Czujne oko stróżów prawa udaremniły przekręt, który kosztowałbym Santandera kilka milionów funtów.

  Plan rodem z filmu „Angielska robota” z Jasonem Stathamem w roli głównej. Przestępcy postanowili podesłać do placówki banku swojego informatyka, który miał podłączyć się do sieci komputerowej i uzyskać dostęp do płatności internetowej. Wszystko byłoby idealnie, gdyby nie fakt, że urządzenie nie zadziałało…

  Zgodnie z informacjami zaprezentowanymi przez policję, bank wcześniej wiedział o ewentualnej próbie napadu i współpracował z nią ponad dwa miesiące. Brawurowa akcja była więc od początku do końca była pod kontrolą i nawet przez moment pieniądze klientów banku nie były zagrożone.

  Zatrzymani mężczyźni to ludzie w wieku 23-50 lat i od wczoraj pozostają w areszcie.

  Tagi: , , ,