Taki koncert zdarza się tylko raz na 100 lat! Już za rok, w niedzielę 11 listopada 2018 roku w jednej z najpiękniejszych i najbardziej prestiżowych sal koncertowych na świecie – Royal Albert Hall – odbędzie się koncert pod nazwą „100 lat”, poświęcony setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

W niedzielę 11.11.2018 r. Polacy na całym świecie będą się jednoczyć w obchodach jubileuszu stulecia odzyskania przez swą ojczyznę niepodległości. Wyjątkowo uroczyście ten dzień zapowiada się w Londynie, gdzie w Royal Albert Hall pojawią się największe gwiazdy polskiej muzyki, polskie chóry i zespoły folklorystyczne. Głównym organizatorem przedsięwzięcia jest charytatywna organizacja – Towarzystwo Pomocy Polakom (TPP), przy wsparciu Komitetu Organizacyjnego pod przewodnictwem Janusza Sikory-Sikorskiego, prezesa TPP.

Program koncertu oparty jest na utworach, które miały szczególny wydźwięk historyczny, społeczny, kulturalny lub religijny na przestrzeni ostatniego stulecia, takich jak muzyka Fryderyka Chopina, Ignacego Paderewskiego, Henryka Góreckiego, piosenki z czasów legionów i II wojny światowej, jak również piosenki wolnościowe, solidarnościowe, folklorystyczne i religijne, np. ulubiona pieśń św. Jana Pawła II – “Barka”.

Nie zabraknie też muzyki współczesnej – swój udział w wydarzeniu zapowiedziały już znane polskie gwiazdy. Wystąpią: Edyta Górniak, Ania Jeruc, Anna Maria Jopek, Aleksandra Kurzak, Anna Wyszkoni, Kuba Badach, John Paul Ekins, Sebastian Karpiel-Bułecka, Lombard, Leszek Możdżer, Marek Ruszczynski, Staszek Soyka i Tadeusz Woźniak, a ponadto:

Mazury Dance Company, Chór Ave Verum, Chór Politechniki Śląskiej z Gliwice, Chór Św. Jana Pawła II w Balham, Chór Szkół Polskich, Paweł Betley – dyrygent muzyków oraz Stephen Ellery – dyrygent chórów i orkiestry.

Koncert poprowadzą znane prezenterki: prowadząca w BBC serwis World News Kasia Madera oraz jedna z najbardziej lubianych w Polsce twarzy TV – Grażyna Torbicka.

Na prośbę TPP, znany brytyjski historyk i autor publikacji na temat dziejów Polski – profesor Norman Davies – przygotowuje 10-stronicową historię ostatniego stulecia naszego kraju, która zamieszczona będzie w rozdawanym za darmo publiczności okolicznościowym w programie.

To tylko jedna z wielu atrakcji, jakie czekają tego dnia wszystkich, którzy przybędą na koncert „Sto lat” do Royal Albert Hall.

Bilety dostępne będą w sprzedaży już od 29 stycznia 2018 roku, od godz. 9:00 na stronie Royal Albert Hall. Dochód z koncertu będzie w całości przekazany na cele charytatywne.

Koniecznie zarezerwuj datę 11 listopada 2018 roku i do zobaczenia na koncercie!

Informacja Prasowa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here