Włącz radio
  about us

  Nadliczbowi imigranci

  20 września, 2013 Ciekawostki | Nowości

  Władze hrabstwa Lincolnshire biją na alarm. Okazuje się bowiem, że w tym regionie mieszkają tysiące niezarejestrowanych imigrantów, którzy na co dzień korzystają z usług sektora publicznego, obciążając go do granic możliwości.

  Zgodnie z wynikami spisu powszechnego z 2011 roku, w ulokowanym tuż nad Morzem Północnym, Bostonie mieszka blisko 65 tysięcy osób. Zdaniem władz miasta dane te nie odzwierciedlają rzeczywistości, a prawdziwa liczba mieszkańców oscyluje w granicach 77 tysięcy!

  Kogo można zaliczyć do grona brakujących 12 tysięcy? Imigrantów, obciążających sektor publiczny. Dlatego też władze hrabstwa zwróciły się do rządu o dofinansowanie właśnie tego sektora. Pieniądze mogą się pojawić, ale pod warunkiem, że dojdzie do oficjalnego wykazania, że na terenie hrabstwa przebywają nadliczbowi mieszkańcy.

  Zadanie nie jest proste i może przypominać trochę szukanie igły w stogu siana. Żeby udowodnić, że statystki kłamią trzeba by było sięgnąć do wielu różnorodnych źródeł , danych i informacji na temat ewidencji mieszkańców.

  Zapowiada się walka z wiatrakami, która może skończyć się źle dla każdej z zainteresowanych stron. Póki co wierzmy w boską nieomylność brytyjskiego urzędu statystycznego!

  Tagi: , ,