Włącz radio
  about us

  Michał Wiraszko (MUCHY)!

  3 października, 2013 Goście Łowcy Talentów

  Chciał zostać strażakiem, malarzem, karateką a nawet piłkarzem! Wyszło jednak inaczej i stał się wokalistą zespołu Muchy! O kim mowa? O Michale Wiraszko!

  Od 2006 roku wydali trzy świetnie przyjęte płyty, kilka singli z bogatą radiową historią i odwiedzili wszystkie najważniejsze festiwale w Polsce. Dwukrotnie gościli na głównej scenie gdyńskiego Openera, OFF Festivalu oraz w Jarocinie. Z pewnością jeden z najważniejszych zespołów młodszego pokolenia i znak rozpoznawczy lat „zerowych” w Polsce.

  Od „Miasta doznań” i „Galanterii” po „Przesilenie” i „Nie przeszkadzaj mi, bo tańczę” – pierwsza fala zespołów wypromowanych w Internecie i historia najnowsza polskiego rok’n’rolla. 18 września 2012 ukazał się trzeci album Much – „chcecicospowiedziec”. To wydawnictwo oprócz nowej muzyki zawiera płytę DVD z filmem fabularno-dokumentalnym o zespole. Singiel z tego albumu – utwór „Zamarzam” – momentalnie wspiął się na szczyty list przebojów, a klip do piosenki zdobył prestiżową nagrodę „Nocnego Marka” przyznawaną przez telewizję RebelTV oraz pismo Aktivist w kategorii Teledysk Roku!

  – Wystarczy mieć pasję i tworzyć muzykę, ale pasja musi być prawdziwa! Samo wykształcenie nie wystarczy – tłumaczył podczas rozmowy frontman Much. – Moim zdaniem obecnie w muzycznym undergroundzie są te rzeczy raczkujące i najciekawsze. Zresztą tak właśnie powinno być. Młode kapele w toku własnego rozwoju wypływają na powierzchnię. Normalność więc jest coraz bardziej w modzie, przy najmniej mam takie wrażenie – dodał Michał.

  Chcecie posłuchać o pasji, muzyce a także o „nie miłości” do szkoły muzycznej? Jak tematy społeczne uwiecznia się w formie piosenki? Wystarczy odpalić cały wywiad! Będzie o autobiograficznych elementach w tekstach Much i jak zmieniała się polska scena muzyczna!

  Tagi: , ,