Kolumbia, Senegal i Japonia będą rywalami Polski w grupie H piłkarskich mistrzostw świata 2018 w Rosji. Pierwszy mecz biało-czerwoni rozegrają 19 czerwca w Moskwie z Senegalczykami. Losowanie odbyło się w Państwowym Pałacu Kremlowskim.

Polacy, na podstawie październikowego rankingu FIFA, znaleźli się w pierwszym, teoretycznie najsilniejszym koszyku.

Swoje występy kadra Adama Nawałki rozpocznie od meczu z Senegalem 19 czerwca w Moskwie. Pięć dni później zmierzy się z Kolumbią w Kazaniu, a 28 czerwca ich rywalem będzie w Wołgogradzie Japonia.

„Przed losowaniem mówiono o medalu. Tuż po, trochę ciszej. Trzeba grać, a nie kalkulować. Naprzód Polska” – napisał na Twitterze obecny w Moskwie prezes PZPN Zbigniew Boniek.

Broniący tytułu Niemcy trafili do grupy F z Meksykiem, Szwecją i Koreą Południową. Teoretycznie najsilniejsza wydaje się grupa D – z Argentyną, Chorwacją, Islandią i Nigerią.

Rosja zorganizuje piłkarski mundial po raz pierwszy. Turniej, z udziałem 32 drużyn, odbędzie się w dniach 14 czerwca – 15 lipca 2018. Zostanie rozegrany w 11 miastach na 12 stadionach.

Meczem otwarcia będzie spotkanie grupy A Rosja – Arabia Saudyjska na Łużnikach w Moskwie. Na tym stadionie zostanie rozegrany również finał.

(PAP) Zdjęcie: PAP/EPA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here