Mówić znaczy pić

0
Vodka from the bottle is poured into a glass

Do interesujących wniosków doszli naukowcy z Finlandii. Ich zdaniem dzieci, które wcześniej zaczynają mówić i czytać w dorosłym już życiu są bardziej narażone na nadużywanie alkoholu.

W specjalistycznych badaniach wzięło udział ponad 3 tysiące bliźniaków. Okazało się bowiem, że w prawie każdej parze, dziecko, które wcześniej opanowało sztukę czytania, częściej stawało się osobą pijącą duże ilości alkoholu.

Taki bliźniak w dorosłym życiu cztery razy częściej upijał się przynajmniej raz w miesiącu. Oczywiście zauważona tendencja nie jest jednoznaczna z alkoholizmem. Bardzo prawdopodobne, że najnowsze wyniki potwierdzą tezę, że osoby inteligentne częściej sięgają po kieliszek, ponieważ lubią ryzykowne rzeczy i zachowania. Bez wątpienia wysoki i szybki rozwój umiejętności werbalnych przekłada się później na zdolności socjalizacyjne, a to jak wiadomo często idzie w parze z towarzystwem i alkoholem.

Ludzie bardzo często kojarzą inteligencję z osobami introwertycznymi i zamkniętymi w sobie. Tymczasem, gdy spojrzy się na naszą dużą grupę badawczą od razu nasuwa się związek inteligencji z osobami poszukującymi wrażeń i różnego rodzaju doświadczeń – tłumaczył Antti Latvala, szef zespołu badawczego.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułFatalny wypadek
Następny artykułPraca to skarb!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here