Merkel przestrzega Wielką Brytanię

0

Podczas konferencji międzynarodowych związków zawodowych w Londynie Angela Merkel publicznie wypowiedziała się w sprawie swobodnego przepływu ludności po Brexicie. Stanowczo upominała Wielką Brytanię, że nakładanie barier i ograniczeń będzie miało dalsze konsekwencje.

Na spotkaniu zorganizowanym przez organizację Labour 20 zrzeszającą związki zawodowe z dwudziestu krajów na całym świecie kanclerz Niemiec zabrała głos w sprawie brexitowych negocjacji dotyczących imigrantów. Stanowczo zganiła postawę rządu brytyjskiego, który spodziewa się, że blokując swobodny przepływ ludności przez swoje granice jednocześnie zachowa prawa korzystne dla siebie w innych punktach negocjacyjnych.

„Jeśli taki scenariusz miałby się sprawdzić, pozostałe 27 państw UE byłoby zmuszonych do rozważenia dodatkowych trudności, by zrekompensować skutki takiego rozwiązania” – powiedziała Angela Merkel na konferencji. Dodała jednak przy tym, że w jej słowach i działaniach nie ma złej woli. Wszystkim zależy na tym, aby rozwiązania były jak najbardziej korzystne dla obu stron. Jednak na pewne warunki widać, że Unia Europejska stanowczo nie chce się zgodzić.

Przy tej okazji również został zabrany głos w sprawie wolnego handlu, który budują pewne łańcuchy zależności gospodarczych. Niemcy uważają, że w tym przypadku wszyscy winni być sobie równi. Podobnie jak pensje pracowników zaangażowanych przy globalnych łańcuchach dostaw powinny być wyższe. W końcu to oni odpowiadają za powodzenie wielu przedsięwzięć.

Negocjacje Wielkiej Brytanii w sprawie wolnego handlu jeszcze się nie rozpoczęły. W tym przypadku Theresie May będzie zależało na zachowaniu jak najbardziej korzystnych umów z UE. Trudno jednak będzie dotrzeć do tego etapu bez kompromisów w sprawie imigrantów. Wypowiedź Angelii Merkel wyraźnie daje tego sygnały.

Źródło: aw /TwojaAnglia.co.uk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here