Włącz radio
  about us

  Mandat za plucie

  3 sierpnia, 2013 Nowości | Nowości ze świata

  Przechodniu uważaj co robisz! Czujne oko sprawiedliwości nigdy nie śpi i może Cię ukarać za niewłaściwe zachowanie. Drakońskie kary czekają na każdego, kto odważy się splunąć sobie w nieodpowiednim miejscu.

  Pomysł na karanie za plucie w miejscach publicznych wyszedł z inicjatywy władz londyńskiej dzielnicy Enfield, ale zgodnie z zapowiedziami przedstawicieli rządu w późniejszym czasie zostanie zakorzeniony na obszarze całej Wielkiej Brytanii.

  Mandacik za brak kultury osobistej będzie wynosić 80 funtów, a każdy delikwent, który nie zgodzi się werdyktem funkcjonariuszy prawa, może szukać sprawiedliwości w sądzie. Biada jednak tym, którym wina zostanie udowodniona (dzięki wykorzystaniu nagrań monitoringu miejskiego). W takim przypadku zamiast 80 funtów mogą zapłacić nawet… 5 tysięcy!

  Oczywiście wszystko w granicach zdrowego rozsądku. Kary nie będą dotyczyć osób, które nie zostawiają swojej próbki DNA na pobliskich chodnikach, lecz kulturalnie plują w chusteczkę. Dla jednostek, mających problemy z trzymaniem śliny w ustach zalecamy ostrożność i omijanie dzielnicy Enfield.